Zámek Lešná zve na prázdninové dobrodružství

2. 7. 2019

Zajímavé zpestření pro své malé návštěvníky chystá během nadcházejících prázdnin zámek Lešná u Valašského Meziříčí. V rámci Zámeckého letního dobrodružství budou moci od 2. července do 1. září pátrat v historických komnatách a parku po ukrytém pokladu.

Akce pro rodiny s dětmi v minulých letech s úspěchem probíhala na zámku Kinských ve Val. Meziříčí, který je momentálně uzavřen z důvodu rekonstrukce. „V komnatách lešenského zámku se nachází spousta zajímavých a vzácných předmětů, které by mohly o svých předchozích majitelích dlouze vyprávět. O nic méně zajímavá je i výstava Myslivost, odhalující život lovné zvěře, myslivců i pytláků, či výstava věnovaná významu rostlin ukrytých v ornamentech. Při prohlídce komnat a výstavních prostor zámku obklopeného anglickým parkem však návštěvníci můžou objevit i něco více, než nové informace či estetický zážitek. V zámku totiž bude po dobu letních prázdnin ukrytý poklad,“ nastínila kurátorka a historička umění Muzea regionu Valašsko Mgr. Kamila Valoušková.

K získání indicií pro objevení truhlice s pokladem bude nutno vyřešit několik úkolů, odhalit pozoruhodnosti jinde nevídané a vypátrat zajímavosti ukryté v zámeckých komnatách. „Zapotřebí je důvtip, bystré oko a tužka,“ shrnula kurátorka.

Hrací list získáte na recepci zámku Lešná. Poklad je přístupný po dobu letních prázdnin denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin. „Hledačům pokladu pouze doporučujeme začít své pátrání vždy nejpozději v 16 hodin,“ doplnila Valoušková. Cena hry je 10 Kč k platné vstupence. Foto Jiří Koňařík – archiv Muzea regionu Valašsko

 

Jiří Koňařík
Propagační pracovník
konarik@muzeumvalassko.cz
tel. 571 411 690, 605 509 928

Muzeum regionu Valašsko, p. o.
Horní náměstí 2, 755 01 Vsetín
www.muzeumvalassko.cz

tz---zamek-lesna-zve-na.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap