Zámek Lešná u Valašského Meziříčí zve na dostaveníčko v parku s Minki Kinskou

14. 7. 2021

Do období 1. republiky vás tentokrát zavede oblíbený prázdninový seriál Dostaveníčko v zámeckém parku, který připravuje Muzeum regionu Valašsko na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. První dvě várky kostýmovaných prohlídek parku s příběhem o rodině Kinských proběhnou v pátek 16. a neděli 18. července. Další budou následovat v srpnu.

Dostaveníčko v zámeckém parku je zajímavá forma prohlídky areálu lešenského parku, která zažila premiéru v loňském roce a měla velký úspěch. Zatímco loni byl příběh zasazen do období konce 19. století, tentokrát se posunul do období 1. republiky, kdy zámek obývala poslední generace rodiny Kinských.Ocitneme se přímo v období námluv a prvních svatebních příprav Marie ,Minki´ Kinské, nejstarší dcery Bedřicha Kinského. Návštěvník se během procházky dozví něco víc o zámeckém parku i životě a plánech, které rodina měla. Jak napovídá název programu, nepůjde jen o historické či botanické zajímavosti, ale svůj prostor dostane i romantika,“přiblížila Andrea Mrštinová z Muzea regionu Valašsko.

Akce proběhne ve čtyřech termínech. První je v pátek 16. července, druhý v neděli 18. července, třetí v pátek 6. srpna a poslední v neděli 8. srpna. Začátky jsou vždy ve 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. „Všechny co nejsrdečněji zveme. Přijďte si s námi užít příjemnou procházku parku a zároveň se pobavit i něco zajímavého dozvědět,“ pozvala Mrštinová s tím, že lešenský zámek nabízí i spoustu dalších možností návštěvnického vyžití, jako prohlídky historických komnat, zajímavé výstavy či environmentální hernu.

Muzeum upozorňuje, že v případě nepříznivého počasí, například celodenního deště, může být akce zrušena nebo odložena na jiný termín. Aktuální informace najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku Muzeum regionu Valašsko.

Ilustrační foto – archiv MRV

Jiří Koňařík

Propagační pracovník

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Horní náměstí 2, 755 01 Vsetín

www.muzeumvalassko.cz