Zámek Lešná u Valašského Meziříčí vzdá hold myslivosti

7. 6. 2022

Oblíbená akce s mysliveckou tématikou nazvaná Lovecké slavnosti proběhne v sobotu 11. června od 14 hodin na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Muzeum regionu Valašsko připravilo nabitý program plný ukázek a vystoupení, zábavných aktivit i voňavé zvěřinové gastronomie.

Lovecké slavnosti patří k tradičním akcím červnového kalendáře Muzea regionu Valašsko a pravidelně lákají spousty návštěvníků z širokého okolí. Odpoledne v příjemném prostředí zámeckého parku tematicky zaměřené na tradici myslivosti nabídne i letos bohatou porci zábavy pro celou rodinu. Na programu je sokolnická show, vystoupení kynologů s loveckými plemeny psů a ukázka preparace zvěře. Chybět nebude ani výstava loveckých trofejí. Premiéru zažije komentovaná vyjížďka hraběcí družiny na koních. Děti se mohou pobavit při kvízové stezce, stopování zvěře, střelbě z luku či lanových aktivitách. Atmosféru vyladí písničky cimbálové muziky Polajka a těšit se můžete i na tradiční zvěřinové speciality od myslivců z Lešné. „V rámci akce bude zdarma zpřístupněna zámecká expozice Bankovky z celého světa,“ doplnila kurátorka akce Květa Zemanová z Muzea regionu Valašsko.

V loňském roce Lovecké slavnosti zaznamenaly návštěvnický rekord a organizátoři pevně věří, že spousta lidí dorazí i letos. „Všechny co nejsrdečněji zveme. Přijďte si s námi užít příjemné rodinné odpoledne v duchu myslivecké tradice a se spoustou zábavy pro všechny generace. Těšíme se na Vás,“ pozvala Zemanová.

Další podrobnosti najdete na www.muzeumvalassko.cz a Facebooku či Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko