Zámek Lešná u Valašského Meziříčí otevře i o Velikonocích

15. 4. 2019

Nechcete zůstat na šmigrust doma a přitom alespoň trochu nasát atmosféru Velikonoc? V tom případě vyrazte do zámku Lešná u Valašského Meziříčí, který bude na Velikonoční pondělí mimořádně otevřen a láká na několik výstav či nádherně kvetoucí park.

Od 13. do 22. dubna probíhá v zámku spadajícím pod správu Muzea regionu Valašsko výstava Velikonoce na zámku. Historické prostory jsou vyzdobeny krásnými květinovými dekoracemi, které vytvořili studenti Střední školy pro sluchově postižené ve Val. Meziříčí. Výstava je doplněna i o různě zdobené velikonoční kraslice. „V expozici historické třídy zase bude k vidění prostá venkovská výzdoba s tradičním velikonočním pečivem,“ doplnila kurátorka výstavy Barbora Sasáková.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí bude mimořádně otevřen i v pondělí 22. dubna. Krom Velikonoc na zámku si můžete prohlédnout i výstavu tradičního japonského umění skládání z papíru zvaného origam. Zajímavý pohled do historie nabízí i menší výstava Kvetoucí ornamenty. No a spoustu květů najdete i venku v přilehlém zámeckém parku, který se s přicházejícím jarem začíná měnit v úchvatnou zahradu plnou nejrůznějších barev a vůni. Více o výstavách i zámku najdete na www.muzeumvalassko.cz. Sledujte také Facebook a Instagram Muzeum regionu Valašsko.

Jiří Koňařík
konarik@muzeumvalassko.cz
tel. 571 411 690, 605 509 928

Muzeum regionu Valašsko, p. o.
Horní náměstí 2, 755 01 Vsetín
www.muzeumvalassko.cz