Zámek Kinských ovládne kouzlo Vánoc

14. 12. 2022

Další dílek do skládanky adventních programů Muzea regionu Valašsko přidá o víkendu také zámek Kinských ve Valašském Meziříčí. V sobotu 17. prosince zde po čtyřleté pauze zapříčíněné rozsáhlou rekonstrukcí objektu proběhnou oblíbené Vánoce v muzeu.

Tradiční akce startuje už v 10 hodin ráno a program poběží až do 17 hodin. Na příchozí čekají ukázky lidových zvyků, zdobení baněk, perníčků i lahví na slivovici, věštírna, obchůzky tajemných lucek a matičky či malý vánoční jarmark plný řemesel a inspirace pod štědrovečerní stromeček. „Součástí programu budou i dvě vystoupení dětského folklorního souboru Ovečky, které plánujeme na 13 a 14 hodinu, či pohádka pro děti Dva sněhuláci v podání oblíbeného Divadélka Leonka, jež by měla začít v 16 hodin,“ doplnila kurátorka akce Ivana Spitzer Ostřanská.

Chybět nebudou ani tradiční jarmareční dobroty, živá hudba a všudypřítomná vánoční výzdoba. „V průběhu akce budete moci v rámci jednoho vstupného navštívit i všechny naše výstavy a expozice, včetně té hlavní s názvem Člověk v krajině, krajina v lidech, která za pomoci moderních technologií přibližuje vývoj vztahu člověka k okolní přírodě, od pravěku až po současnost,“ uvedla Ostřanská a na závěr dodala: „Vánoce v muzeu se vrací po delší a době a mi pevně věříme, že se jim podaří navázat na dřívější oblibu u veřejnosti. Chtěla bych tímto všechny co nejsrdečněji pozvat, těšíme se na Vás,“ vzkázala Ostřanská.

Další podrobnosti najdete na www.muzeumvalassko.cz a Facebooku nebo Instagramu @muzeumregionuvalassko.

 

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

 

www.muzeumvalassko.cz

@muzeumregionuvalassko

zamek-kinskych-ovladne-kouzlo-vanoc-1.jpg
zamek-kinskych-ovladne-kouzlo-vanoc-2.jpg
zamek-kinskych-ovladne-kouzlo-vanoc-3.jpg
zamek-kinskych-ovladne-kouzlo-vanoc-4.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap