Začalo povinné antigenní testování. U pracovníků krajského úřadu se covid-19 neprokázal

18.1.2022

ZLÍNSKÝ KRAJ – Počínaje 17. lednem musí všichni zaměstnanci povinně podstupovat pravidelné testování na onemocnění covid-19, a to dvakrát týdně. Pracovníci Krajského úřadu Zlínského kraje se budou testovat vždy v pondělí a ve čtvrtek. Preventivní testování provedené externí společností tak v pondělí podstoupilo 445 úředníků, z nichž měli všichni výsledek testu negativní.

Preventivní testování má za cíl minimalizovat riziko přenosu rychle se šířící varianty omikron v populaci. „Na příchod omikronu jsme v kraji připraveni a máme nachystané krizové scénáře pro případ, že by došlo k prudkému nárůstu nemocných. Počítáme s případným nastavením směnného provozu a s výpomocí dobrovolníků tak, abychom zajistili základní chod všech služeb v kraji,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Povinné testování zaměstnanců bude probíhat vždy dvakrát týdně. Pokud antigenní test vyjde pozitivně, nastoupí pracovník do pětidenní karantény. Tu lze ukončit dříve, pokud podstoupí PCR test, který vyjde negativně. Vláda nově schválila navýšení PCR testů hrazených z veřejného zdravotního pojištění, kdy očkované osoby budou mít nárok na 5 PCR testů za kalendářní měsíc, a to i bez indikace praktickým lékařem.

Zpracovala: Adéla Čuříková

18. 1. 2022