Výstava výtvarných děl v Baťově mrakodrapu

10. 8. 2022

Ve 3. etáži Baťova mrakodrapu si můžete do konce srpna prohlédnout výtvarná díla Zdeňky Vávrové a Jiřího Veselého z DZR Loučka. Výstava je přístupná ve všední dny z hlavní cesty, od čísla 21.

Aby se vám umělci více představili, vytvořili o sobě krátký medailonek.

Jiří Veselý

Pocházím z Valašského Meziříčí. Dětství jsem měl krásné, spoustu dní jsme si hráli. Studoval jsem na gymnáziu ve Valašském Meziříčí. Měl jsem vždy zájem o kulturu, takže jsem spatřil spoustu výstav a zažil hodně koncertů. Po studiu na gymnáziu jsem se přihlásil na Vysokou školu zemědělskou.

Studium jsem přerušil a šel jsem si vydělávat peníze, abych mohl jet na západ. Koupil jsem si zájezd do Jugoslávie, Řecka a Turecka. Jediný můj smysl byl emigrovat. Můj kamarád, co tam byl se mnou se rozhodl, že emigrovat nebude. Nakonec jsem to nedokázal a vrátil jsem se. Nevěděl jsem, co bude dál. Ty silné stresy, které jsem prožíval mi spustili můj handicap a onemocněl jsem.  

Kreslení se věnuji již delší dobu, ale dříve jsem používal pero.Když jsem se poté chtěl znovu vrátit do školy a stát se ilustrátorem, tak mi můj profesor doporučil vyměnit pero za tuž od té doby maluji jen tuží. Motivy obrázku volím dle fantazie tak, aby mi obrázek vždy vytvořil zajímavou mozaiku.

Kreslení je pro mě relax a také mě naplňuje, když se mé výtvory líbí druhý lidem a dělají jim radost.

Zdeňka Vávrová

Pocházím z vesnice Tupesy. Je to krásné místo, kde se ráda vracím za svou rodinou. Jsou známé svou keramikou, která se mi také moc líbí.

K výtvarnému umění jsem vždycky měla kladný vztah. Malování jsem nemohla nějak rozvíjet, neboť bylo hodně práce a na mé koníčky nebyl čas. Byla to dost tvrdá doba.

Až nyní v Domově se zvláštním režimem Loučka jsem se začala více věnovat malování pod vedením aktivizační pracovnice. Zúčastnila jsem se několika ročníků výtvarných soutěží ve Zlínském kraji, kde jeden obrázek zaujal paní porotkyni natolik, že si ho odkoupila. To mě velice potěšilo. Nyní pravidelně maluji na překližku s neobvyklými barvami „balakryl“. Tím je malba složitější na stínování, ale to nevadí. Motivy obrázků jsou podle mé nálady, prostě jak se momentálně cítím. Inspiraci hledám na internetu.

Těší mě, když se mé výtvory líbí a mám z toho radost. Dodává mi to elán na další tvoření.

 

 

vystava-web.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap