Výstava Byl jednou jeden kůň slaví úspěch

1. 8. 2022

Spoustu hravých interaktivit i zajímavých informací nabízí výstava Byl jednou jeden kůň, která je k vidění v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín. Od začátku května už si ji užily tisíce lidí, ostatní mají možnost ještě do 11. září. Otevřeno je každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin.

Výstava přibližuje odvěké soužití koně a člověka. Činí tak s velkou hravostí a za pomocí řady interaktivních prvků, takže se návštěvník nejen dozví spoustu zajímavých informací, ale zároveň se přitom i pobaví. „Děti i dospělí se naučí sedlat koně, rozpoznávat druhy podkov, jezdeckých překážek či plemen koní nebo házet podkovou a lasem. Mohou si také složit model legendárního Trojského koně, vyzkoušet dostihy nebo zhlédnout krátký příběh z Valašska, v němž hraje hlavní roli kůň,“ přiblížila jedna z kurátorek výstavy Olga Méhešová.

Muzeum si výstavu zapůjčilo z ostravského Centra pro rodinu a sociální péči, samo jí pak rozšířilo o zaměření na náš region. „Doplnili jsme ji o motiv koně v regionálním výtvarném umění, historii využití koně na Valašsku či fenomén formanství prezentovaný historickými předměty z naší etnografické sbírky,“ upřesnila etnografka muzea a druhá kurátorka výstavy Milada Fohlerová.

Na zámku Vsetín vás čekají i další dvě zajímavé výstavy – B. A. G. (o legendární vsetínské sklárně) a SVUM (výběr z aktuální tvorby členů Spolku výtvarných umělců moravských). Druhou jmenovanou od 6. srpna nahradí výstava nejlepších prací letošního ročníku fotografické soutěže Valašsko – můj domov. Při návštěvě rozhodně nevynechejte ani stálou expozici o Valašsku, Templářský sklípek s rytířskou hernou, Akvárium řeky Bečvy s živými rybami či krásný výhled z 60 m vysoké zámecké věže. Během prázdnin si můžete zpestřit návštěvu pátrací hrou po pokladu Letní dobrodružství v muzeu. Více na www.muzeumvalassko.cz a @muzeumregionuvalassko.

 

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

e-mail: konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

www.muzeumvalassko.cz

@muzeumregionuvalassko

tz---vystava-byl-jednou-jeden-kun-slavi-uspech--1-.jpg
tz---vystava-byl-jednou-jeden-kun-slavi-uspech--2-.jpg
tz---vystava-byl-jednou-jeden-kun-slavi-uspech--3-.jpg
tz---vystava-byl-jednou-jeden-kun-slavi-uspech--4-.jpg
tz---vystava-byl-jednou-jeden-kun-slavi-uspech--5-.jpg
tz---vystava-byl-jednou-jeden-kun-slavi-uspech--6-.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap