Vyhlášení XI. ročníku „TOP VÍNO SLOVÁCKA"

18.6.2018
Vyhlášení XI. ročníku „TOP VÍNO SLOVÁCKA"

Již jedenáctý ročník soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA" vyhlašují Agrární komora Uherské Hradiště a Zemědělský svaz ČR, územní organizace v Uherském Hradišti. Jedná se o regionální ocenění vína ve Zlínském kraji.  Akce se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a krajské radní pro životní prostředí a zemědělství Margity Balaštíkové.

Do soutěže se mohou přihlásit vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Sv. Antonínkem a Blatnička. Vína musejí být vyrobena z hroznů odrůd vinné révy mající původ na území České republiky, ze sklizně roku 2017. Tato soutěž se řídí statutem, jehož podmínky musejí vinaři a přihlášená vína splňovat. Deseti nejlépe ohodnoceným vínům bude udělen certifikát a medaile „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2018", kterou mohou být oceněná vína označena na obalu. Dále bude udělena „Cena za kolekci vín".

Registrace se vyplňuje on-line v systému ELWIS Národního vinařského centra. Jednotlivé vzorky vín se registrují prostřednictvím elektronické přihlášky na stránkách www.elwis.cz, a to od 1. června 2018. Uzávěrka přihlášek je 31. července 2018.

Sběr vzorků vín bude probíhat ve dnech 1. a 2. srpna 2018 od 7 do 18 hodin a 3. srpna do 15 hodin v sídle Agrární komory Uherské Hradiště (Svatoplukova 346, Uherské Hradiště).

Senzorické hodnocení vzorků vín proběhne dne 7. srpna 2018 v Uherském Hradišti pod dohledem vedoucího degustace Ing. Vojtěcha Masaříka a s odborným garantem Ing. Jakubem Šebestou. V deseti TOP vínech budou procentuálně zastoupeny jednotlivé kategorie dle Klíče k vyhodnocení.

Statut soutěže a Klíč k vyhodnocení jsou k dispozici na stránkách www.elwis.cz a www.agro-zk.cz.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na Vinařských slavnostech 18. srpna 2018 v Polešovicích za účasti významných hostů, kde bude příležitost k neformálnímu setkání milovníků dobrého vína a široké veřejnosti. Je připraven bohatý kulturní program, ochutnávka všech vín přihlášených do soutěže, bio vín i ochutnávka specialit – potravin z provozoven okresu Uherské Hradiště a regionálních potravin Zlínského kraje. V podvečer bude v ulici Vinařská připravena ochutnávka vín v otevřených polešovických sklepech, s bohatým občerstvením a za doprovodu cimbálových muzik.

Značkou „TOP VÍNO SLOVÁCKA" chtějí organizátoři upozornit na kvalitu vín vyrobených na Slovácku. Pro milovníky vín je tato značka zárukou kvality. Soutěž prezentuje práci zemědělců, vinařů a je oceněním jejich záslužné činnosti.

Zpracovala: Ing. Dagmar Gracová, Agrární Komora Uherské Hradiště

18. 6. 2018

Adéla Kousalová
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.