Východní Morava na veletrhu GO-Regiontour 2020 představí silné stránky regionu

16. 1. 2020

ZLÍN – Na letošním veletrhu cestovního ruchu GO – Regiontour, který dnes začal na Výstavišti v Brně, se turistický region Východní Morava pokrývající území Zlínského kraje představí se zcela novým konceptem nabídky produktů cestovního ruchu.

Východní Morava jako celek patří v ČR k regionům s nejsilnějším vztahem k tradicím a lidové kultuře. Je to dáno tím, že se zde prolínají tří národopisné oblasti – Haná, Valašsko a Slovácko. Slovácký verbuňk, Slovácká jízda králů a modrotisk jsou dokonce zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Východní Morava je regionem tradic, ale současně je to region moderní. A to chceme demonstrovat také na stánku Východní Moravy na veletrhu Regiontour. Spojili jsme se se známou módní návrhářkou Zuzanou Osako, která pro nás připravila sadu slušivých doplňků – šátků a kapesníčků pro ženy i muže -  zhotovených technikou modrotisku. Zuzana Osako je známá tím, že lidové modrotiskové motivy využívá v úspěšných kolekcích odívání pro nejrůznější příležitosti. Personál našeho stánku tak zcela bezpečně poznáte podle modrotiskových doplňků oděvu“, vysvětluje Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, která expozici připravuje.

Prezentace regionu zahrne široký rozsah nabídek k trávení volného času, lázeňské pobyty, dovolenou, pěší turistiku, cykloturistiku, zajímavé památky, pozvánky do míst známých i méně známých. Návštěvníci také budou moci poznat chutě a vůně regionu. „Ve spolupráci s našimi partnery jsme připravili ochutnávky typických regionálních nápojů – slováckého vína, Jarošovského piva, Jelínkovy slivovice i luhačovické Vincentky. Ochutnáte i kávu z luhačovické Jizby a regionální koláče jak ze Slovácka, tak z Valašska,“, doplňuje Petra Psotková.

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy připravila pro letošní veletrh moderní stánek o rozloze 80 m2, v němž bude v pavilonu P představen celý region Východní Moravy jako jedinečný celek, který má turistům zcela jistě co nabídnout. Veletržní stánek bude vybaven 16 informačními pulty. Deset z nich obsadí zástupci atraktivních turistických cílů a podnikatelé v cestovním ruchu, další pak připadnou prezentaci celého regionu a jeho jednotlivých oblastí: Kroměřížska, Slovácka, Valašska, Zlínska a Luhačovicka. Expozice inspiruje k návštěvě kraje formou rozmanitých claimů vycházejících z charakteristiky specifických cílů a nabídek.

Brněnský veletrh cestovního ruchu GO – Regiontour se uskuteční od 16. do 19. ledna.

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka CCRVM, T: 577 043 900, petra.psotkova@vychodni-morava.cz

Ing. Zdeněk Urbanovský, tiskový mluvčí CCRVM, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz

-mg-0193-foto-jiri-balat.jpg