Východní Morava láká turisty z Polska a Jižní Koreje

13. 9. 2017

VÝCHODNÍ MORAVA – Studijní cesty pro dva zcela odlišné trhy – polský a jihokorejský – připravila v uplynulém víkendu v součinnosti s partnery Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

„Do regionu jsme pozvali zástupce devíti polských cestovních kanceláří, které již do našeho regionu vysílají skupiny turistů. Cílem třídenního programu bylo ukázat příležitosti, které se nabízejí zejména v oblasti incentivní turistiky a také nabídnout lokality zajímavé z pohledu polských klientů. Je potřeba si všimnout, že počty návštěvníků z Polska, kteří směřují do Zlínského kraje, v posledních 5 letech rostou v průměru o více než 10 až 15 % ročně. Tento růst není náhodný, je postaven na systematickém marketingu. Centrála cestovního ruchu Východní Moravy ve spolupráci se Zahraničním zastoupením CzechTourism ve Varšavě v minulém roce například vyhlásila pro polské cestovní kanceláře soutěž o HIT sezony, která měla představit produktovou nabídku zaměřenou k návštěvě Východní Moravy. Přihlásilo se 10 cestovních kanceláří, které tuto výzvu vzaly velmi prestižně. Zástupci těchto cestovních kanceláří tvořili jádro skupiny, která zde získávala novou inspiraci, " uvádí Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

„Morava jako celek je mezi klienty naší cestovní kanceláře velmi oblíbená. Do Zlínského kraje vypravujeme několik autobusů ročně, jezdíme jak do Kroměříže, tak do Rožnova pod Radhoštěm. Již nyní mám v hlavě nový itinerář, do kterého zařadíme návštěvu Zlína, Slavností vína v Uherském Hradišti a velmi zajímavého Holešova", shrnuje první dojmy ze studijní cesty Urszula Jurek z cestovní kanceláře Biuro Podróży Artus z města Sosnowiec.

Zatímco polské cestovní kanceláře se zaměřily na detaily a méně známá místa Zlínského kraje, pro jihokorejský trh byla připravena prezentace TOP nabídky regionu, kterou je bezesporu město Kroměříž s trojicí památek zapsaných do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

„Do Kroměříže směřuje zájem řady jihokorejských touroperátorů, kteří připravují itineráře zahrnující návštěvu Olomouce, Kroměříže, Brna či Lednicko-valtického areálu. 9. září si město a jeho atraktivity prohlédla 15 členná skupina, v níž byli jak zástupci leteckých společností a touroperátorů, tak blogeři, kteří vytvářejí pozitivní vnímání lokality v očích potencionálních zákazníků. V letošním roce Centrála cestovního ruchu Východní Moravy realizovala v Kroměříži čtrnáct studijních cest, většina z nich byla připravena v součinnosti s agenturou Czechtourism. Vnímáme velmi pozitivně snahu CzechTourism ukázat i tzv. vzdáleným trhům atraktivní lokality ležící mimo Prahu", říká Jan Pijáček, člen Rady Zlínského kraje odpovědný za oblast cestovního ruchu.

Kontakty:

Mgr. Renata Janečková, mluvčí Zlínského kraje, telefon: 577 043 190,
e-mail: renata.janeckova@kr-zlinsky.cz, www.kr-zlinsky.cz

PhDr. Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., tel.: 733 16 16 70, 577 043 900, dana.danova@vychodni-morava.cz, www.vychodni-morava.cz, www.facebook.com/vychodnimorava

Foto ze studijní cesty polských CK – CCRVM/Z. Urbanovský

Foto ze studijní cesty v Kroměříži: KROMĚŘÍŽSKO - sdružení pro cestovní ruch, z. s./Ing. Kozáková

bloggeri-jizni-korea-kromeriz.jpg
polske-ck-filmovy-uzel-zlin.jpg