Východní Morava je „kraj mého srdce“!? Pokud ano, pak dejte svůj hlas regionu v celostátní anketě

3. 12. 2019

Východní Morava je turistický region Zlínského kraje, který prezentuje tři národopisné oblasti Slovácko, Hanou a Valašsko. Folklor, tradice a řemesla zde v průběhu roku ožívají na mnoha místech. Když k tomu přidáte vyhlášené lázeňské město Luhačovice nebo Beskydy a Javorníky, kam se jezdí do čisté přírody za zážitky, relaxací a odpočinkem, a další atraktivity, zjistíte, že to vaše srdce Východní Moravě zcela jistě patří.

Anketa Kraj mého srdce mapuje již několik let popularitu krajů České republiky u veřejnosti. Vyhlašuje ji Vydavatelství KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA EXPO Praha, pod záštitou Asociace krajů České republiky. Hlasovat v anketě může každý na on-line portálu www.kampocesku.cz až do 31. ledna 2020 v 8 kategoriích.

Zde je letmý pohled na nabídku Východní Moravy v jednotlivých tématech

• KAM na letní dovolenou / pěší a cyklo

Cyklostezka Bečva, Baťův kanál, bikerské arény, skvělé terénní trasy pro MTB, pěší turistika v Beskydech, Javorníkách, Vizovických vrších, Hostýnských vrších, Chřibech, Bílých Karpatech – 7 500 km značených tras, 40 rozhleden, skalní města, čistá příroda.

• KAM na zimní dovolenou

Zejména lyžování pro rodiny s dětmi a lyžařské školy: například Karolinka, Velké Karlovice, Kohútka, Soláň, Horní Bečva, Stupava. Zajímavé terény pro běžkaře: Vsetínské Beskydy, Javorníky.

• KAM na výlety s dětmi

Zoo a zámek Zlín-Lešná, KOVOZOO Staré Město, Archeoskanzen Modrá, Živá voda Modrá, Baťův kanál, zábavní parky, koupaliště, agrofarmy, Kočárková stezka, hrady a zámky.

• KAM na koně / koňské stezky

Koňské stezky v Koryčanech, Těšánkách, Velkých Karlovicích, Rožnově p. Radhoštěm, v okolí Zlína a Holešova, ranč v Kostelanech a další místa

• KAM do lázní / Wellness

Lázeňské město Luhačovice, městys Pozlovice, Kostelec u Zlína, Ostrožská Nová Ves, Buchlovice-Leopoldov, Velké Karlovice, Rožnov pod Radhoštěm včetně pivních lázní, Soláň, Kroměříž, Bystřice p. Hostýnem.

• KAM za zážitkem / adrenalinem

Balon Centrum Břestek, Gibbon Park Rožnov pod Radhoštěm, Barum Czech Rally Zlín

• KAM na památky

Památky UNESCO v Kroměříži (Arcibiskupský zámek, Květná zahrada, Podzámecká zahrada), hrady Buchlov, Lukov, Malenovice, Brumov, Cimburk, zámky Buchlovice, Vizovice, Napajedla, Vsetín, Lešná, Nový Světlov, Zlín, Holešov a řada dalších. Průvodcovské služby ve 30 nejkrásnějších kostelích, významná poutní místa, skvělá muzea, např. Valašské muzeum v přírodě, Muzeum jihovýchodní Moravy a jeho expozice Princip Baťa, Filmový uzel Zlín, Letecké muzeum v Kunovicích, Slovácké muzeum, Muzeum regionu Valašsko, Muzeum Kroměřížska,  městské památkové rezervace, architektura prakticky všech období

• KAM za folklorem / tradicemi

Východní Morava je regionem s největší koncentrací lidových tradic, zvyků, folklorních souborů a akcí v ČR. Prolínají se zde tradice a zvyky Hané, Slovácka a Valašska, lidé tradicemi žijí, což se projevuje ve stovkách folklorních akcí (Slovácké slavnosti vína a otevřených památek, Fašank ve Strání, Valašský mikulášské jarmek, Dožínky Zlínského kraje…. ), v místní gastronomii, hudbě, tanci, pestrosti lidových krojů, nářečí a zvykosloví.

Hlasování může mít pro někoho šťastný konec. Ze všech hlasujících bude totiž náhodně vylosováno 5 výherců, kteří obdrží hodnotné ceny, například pobyt pro dvě osoby na dvě noci, vstupenky do kulturních zařízení, knižní publikace či soubor map.

Podrobnosti k anketě jsou uvedeny na www.kampocesku.cz/anketa

Kontakty:

Mgr. Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s., T: 577 043 900, E: petra.psotkova@vychodni-morava.cz , www.facebook.com/vychodnimorava

Ing. Zdeněk Urbanovský, tiskový mluvčí CCRVM, T: 733 16 16 71, turistika@vychodni-morava.cz

kromeriz-kvetna-zahrada--8-.jpg