Vyběhni v Movemberu s UHN

1. 11. 2022

Uherskohradišťská nemocnice se i v tomto roce připojí do celosvětové kampaně Movember, která je zaměřená na typicky mužské onemocnění – rakovinu varlat a prostaty. Během celého měsíce listopadu se zájemci o testování mohou dostavit na pracoviště klinické biochemie. Vyšetření spočívá v odběru malého vzorku krve a je zcela zásadním preventivním krokem zabraňujícím pozdnímu odhalení nebezpečného onemocnění. Pro prvních 500 zájemců je test zdarma, poté bude zpoplatněn částkou 100 Kč.

Podpořit Movember a Uherskohradišťskou nemocnici bude letos poprvé možné i prostřednictvím účasti na charitativní akci s názvem „Vyběhni v Movemberu s UHN“. Ve spolupráci se společností Beckman Coulter ČR a za podpory spolku Mysli jinak připravila nemocnice atraktivní výzvu pro všechny příznivce aktivního pohybu.

„Běhat a podpořit naši nemocnici může kdokoli, kdekoli po celý listopad. Stačí se přihlásit do mobilní aplikace pro měření aktivity Strava.com, připojit se do klubu „Vyběhni v Movemberu s UHN“ a poté naběhat co nejvíce kilometrů. Za každý uběhnutý kilometr nám partnerská firma přispěje 5 kč, a to až do výše 6 tisíc kilometrů,” upřesnila podmínky účasti na charitativní akci Ing. Bronislava Rozhonová, primářka oddělení klinické biochemie. Tři nejvytrvalejší běžci budou odměněni dárkovým poukazem do Alfa barbershopu.

Podpořit „hradišťský“ Movember lze také zasláním dobrovolného startovného ve výši 100 Kč na účet nemocnice 249980999/0300 ČSOB pod variabilním symbolem 112022. Veškerý výtěžek z akce bude použit na nákup diagnostických sad sloužících právě k vyšetření rakoviny prostaty.

Akce odstartuje 1. listopadu 2022 v 16 hodin společným výběhem a načítáním prvních kilometrů od laboratoří klinické biochemie. Účast přislíbilo také několik zajímavých osobností z řad sportovců, umělců i lékařů.  

Podpořte prevenci a vyběhněte v Movemberu s UHN! Více informací naleznete na webových stránkách a facebooku nemocnice.

 

ZPRÁVU ZPRACOVAL A VÍCE INFORMACÍ POSKYTNE:

Mgr. Lucie Sedláčková | tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice

movember-titulka.jpg
movember-plakat.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap