Vsetínské cukrářky se z Lucemburska vrátily jako mistryně světa

2.12.2014

ZLÍNSKÝ KRAJ, VSETÍN – Významného úspěchu dosáhla Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín na mezinárodní soutěži CULINARY WORLD CUP 2014 v Lucembursku. Toto mistrovství světa se koná vždy po čtyřech letech a ze vsetínské školy sem vyrazily cukrářky, předvést jemnou práci při výrobě perníku. Domů dovezly dvě zlaté medaile.

Výrobek nazvaný „Perník jako šperk“ zpracovávala Ivana Toráčová z perníkového těsta. Pomáhala jí žákyně druhého ročníku oboru cukrář Veronika Matějíčková. Ivana Toráčová upekla podstavce, vykrojila labutě, vážku, čtyřlístek, závěs z lístků, které nazdobila jako šperky. Vše bylo doplněno stylovým kouskem malého kloboučku.

„Zimní romance“ byl motiv pro soutěžní výrobek učitelky Jaroslavy Londové. Tři bíle zdobené podstavce nesly stromy s jemnou mřížkou a spoustou vloček, hvězdiček a spadlého listí, na druhé ploše byly vánoční perníčky a na třetí autorka kreativně ztvárnila bruslení na zamrzlé ploše.

Oba výrobky byly ohodnoceny zlatou medailí a jejich tvůrkyně tak za sebou nechaly profesionály z celého světa. Účast školy na soutěži finančně podpořil také Zlínský kraj.

Zpracovala: Gabriela Sýkorová Dvorníková s využitím tiskové zprávy SOŠ Josefa Sousedíka

2. 12. 2014

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.