Vsetínská noc se blíží

11. 5. 2022

Konečně už bez omezení a v řádném termínu se bude moct uskutečnit letošní Vsetínská noc, kterou pořádají místní organizace a instituce v čele s Muzeem regionu Valašsko. Akce proběhne v pátek 20. května. Účastníky čeká netradiční putování městem, v rámci něhož budou moci v nevšední dobu navštívit známá i běžně nepřístupná místa. Součástí je bohatý doprovodný program.

Do 6. ročníku happeningu, který se koná v rámci celonárodního Festivalu muzejních noci, se spolu s Muzeem regionu Valašsko zapojuje i Dům kultury Vsetín, Masarykovo gymnázium Vsetín, Střední zdravotnická škola a Vyšší zdravotnická škola Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Vsetínská sportovní, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Základní umělecká škola Vsetín a Odbor školství a kultury Městského úřadu Vsetín.

Pro účastníky bude připraveno 11 stanovišť s bohatým doprovodným programem. Letos už se mezi nimi nebudou moct svézt historickým autobusem, jako v předešlých letech. Na druhou stranu je čeká možnost projížďky koňským povozem po Horním městě. „Mapa stanovišť letošní Vsetínské noci, soutěžní kartička a programový leták budou k vyzvednutí v době konání akce v kině, knihovně, základní umělecké škole a na zámku. Po získání již tří razítek lze kartičku do 21.30 hodin odevzdat na zámku ke slosování. Na tři výherce čekají hodnotné ceny,“ uvedla koordinátorka akce Olga Méhešová z Muzea regionu Valašsko.

Akce oficiálně probíhá od 18 do 23 hodin, každé stanoviště má ale v tomto rozmezí stanovenu svou vlastní otevírací dobu a harmonogram doprovodných programů. Podrobnosti najdete na stránce www.vsetinskanoc.cz. Pokud není stanoveno jinak, je vstup zdarma.

Ilustrační foto: Archiv MRV

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko