Vsetínská noc se blíží

11. 5. 2022

Konečně už bez omezení a v řádném termínu se bude moct uskutečnit letošní Vsetínská noc, kterou pořádají místní organizace a instituce v čele s Muzeem regionu Valašsko. Akce proběhne v pátek 20. května. Účastníky čeká netradiční putování městem, v rámci něhož budou moci v nevšední dobu navštívit známá i běžně nepřístupná místa. Součástí je bohatý doprovodný program.

Do 6. ročníku happeningu, který se koná v rámci celonárodního Festivalu muzejních noci, se spolu s Muzeem regionu Valašsko zapojuje i Dům kultury Vsetín, Masarykovo gymnázium Vsetín, Střední zdravotnická škola a Vyšší zdravotnická škola Vsetín, Masarykova veřejná knihovna Vsetín, Vsetínská sportovní, Střední průmyslová škola strojnická Vsetín, Základní umělecká škola Vsetín a Odbor školství a kultury Městského úřadu Vsetín.

Pro účastníky bude připraveno 11 stanovišť s bohatým doprovodným programem. Letos už se mezi nimi nebudou moct svézt historickým autobusem, jako v předešlých letech. Na druhou stranu je čeká možnost projížďky koňským povozem po Horním městě. „Mapa stanovišť letošní Vsetínské noci, soutěžní kartička a programový leták budou k vyzvednutí v době konání akce v kině, knihovně, základní umělecké škole a na zámku. Po získání již tří razítek lze kartičku do 21.30 hodin odevzdat na zámku ke slosování. Na tři výherce čekají hodnotné ceny,“ uvedla koordinátorka akce Olga Méhešová z Muzea regionu Valašsko.

Akce oficiálně probíhá od 18 do 23 hodin, každé stanoviště má ale v tomto rozmezí stanovenu svou vlastní otevírací dobu a harmonogram doprovodných programů. Podrobnosti najdete na stránce www.vsetinskanoc.cz. Pokud není stanoveno jinak, je vstup zdarma.

 

Ilustrační foto: Archiv MRV

 

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

e-mail: konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

www.muzeumvalassko.cz

@muzeumregionuvalassko

tz---vsetinska-noc-se-blizi--1-.jpg
tz---vsetinska-noc-se-blizi--2-.jpg
tz---vsetinska-noc-se-blizi--3-.jpg
tz---vsetinska-noc-se-blizi--4-.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap