Vsetínská noc letos ve znamení strašidel

17.5.2019 - 17.5.2019
různá místa ve městě Vsetín
Jiří Koňařík, 571 411 690, konarik@muzeumvalassko.cz
www.muzeumvalassko.cz, www.vsetinskanoc.cz

Koncerty, komentované prohlídky, výtvarné dílny, soutěže a mnohé další aktivity v neobvyklou dobu či běžně nepřístupných prostorách nabídne 4. ročník oblíbené akce Vsetínská noc, která proběhne v pátek 17. května od 18 do 24 hod. na různých místech Vsetína.

Vsetínská noc 2019 se koná v rámci celonárodního Festivalu muzejních nocí. Do organizace se letos zapojila desítka místních institucí zaměřených na kulturu, vzdělání a volný čas. Krom obvyklých stálic i trojice nováčků ZUŠ Vsetín, ZUŠ Kostka a SPŠ strojnická Vsetín.

Každá organizace přispěje do společné mozaiky svým vlastním programem. K hlavním tahákům bude patřit tradiční koncert na terase domu kultury, tentokrát v podání známé místní formace Ležérně a vleže. Knihovna na Dolním náměstí poprvé v historii akce zpřístupní své sklepení a k tomu nabídne aktivity se strašidelnou tématikou. Na strašidla a další pohádkové bytosti bude zaměřeno i dění ve vsetínském zámku, kde si budete moci krom jiného udělat i památeční foto v kostýmech zapůjčených od partnera akce společnosti Lipta – TDP. Střední zdravotnická škola přiblíží provoz tzv. malé noční směny a obě základní umělecké školy nabídnou vystoupení svých talentovaných žáků i jejich učitelů. V městských lázních si užijete noční koupání za snížené vstupné a v kině Vatra vás krom prohlídky promítací kabiny a krytu CO čeká i filmové pásmo. Své putování v rámci Vsetínské noci 2019 pak můžete zakončit na hvězdárně, která bude mít otevřeno až do půlnoci a krom komentovaných prohlídek plánuje i pozorování oblohy (za vhodných podmínek). „Mezi jednotlivými stanovišti bude stejně jako v předchozích letech jezdit oblíbený historický autobus, takže by neměl být problém časově zvládnout program ve všech zúčastněných institucích. Programový leták s mapou stanovišť, jízdním řádem a soutěžní kartičkou bude k vyzvednutí během akce na soutěžních stanovištích v domě kultury, kině, knihovně, na zámku, ZUŠ Vsetín a na SŠ Kostka. Tamtéž soutěžící obdrží po získání již tří razítek odměnu. Chtěla bych tímto všechny co nejsrdečněji pozvat a budu se těšit na příjemné setkání,“ vzkazuje koordinátorka akce, kurátorka a historička umění Muzea regionu Valašsko, Olga Méhešová.

web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.