Vsetínská nemocnice upravila prostory gynekologie, má teď nové ambulance i nadstandardní pokoj

20. 8. 2019

Více soukromí pro ambulantní pacientky, více klidu na práci pro zdravotníky i možnost pro další rozšíření svých činností a nábor nových klientek. Tyto benefity přineslo nedávné stěhování gynekologických ambulancí do nově vybudovaných prostor v pátém patře pavilonu chirurgických oborů Vsetínské nemocnice. Dokončena jsou i další vylepšení.

„Vsetínská porodnice i celé gynekologicko-porodnické oddělení má v širokém okolí velmi dobrou pověst. A to především díky nadšeným zaměstnancům tohoto oddělení. Že je jejich práce baví, dokládají nejen jejich pracovní výsledky, ale například i aktivity Nadačního fondu pro rozvoj vsetínské porodnice, který každým rokem překvapí své okolí i své pacientky něčím novým, zajímavým a krásným,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková s tím, že stále rostoucí zájem o vsetínskou porodnici nutí zaměstnance oddělení hledat další zlepšení, a to jak v oblasti spektra péče, tak i v ubytovacím standardu.

V prostorách gynekologicko-porodnického oddělení a novorozenecké stanice byly v minulých dnech dokončeny úpravy, financované z fondu oprav Zlínského kraje. Za celkem 1,2 mil. korun byly vybudovány nové gynekologické ambulance v pátém patře chirurgického pavilonu. Ve čtvrtém patře zůstala příjmová ambulance, kde se zdravotníci postarají o pacientky v době pohotovosti a také o hospitalizované pacientky. „Změna přinesla zlepšení pro pacientky i personál. Zkrátila se čekací doba, protože v pátém patře můžeme současně plnohodnotně pracovat ve dvou ambulancích s potřebným vybavením, se společným pracovištěm pro sestru. Připraven je i prostor pro urogynekologickou ambulanci,“ komentoval zástupce primáře gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Martin Janáč.

Ve čtvrtém patře se navíc uvolnily místnosti pro rozšíření novorozenecké stanice. I pro péči o miminka je potřeba dostatek prostoru, kterého při rostoucím počtu narozených dětí stále ubývalo. Podařilo se také upravit jeden pokoj pro pacientky a vybudovat v něm sociální zařízení. Ten nyní může být využíván v případě potřeby jako pokoj izolační, ale i jako nadstandardní pokoj. „Po možnosti ubytování v nadstandardním pokoji byla mezi rodičkami už dlouho velká poptávka. Máme radost, že se jej podařilo realizovat,“ dodal MUDr. Janáč.

Poslední novinkou, kterou rodičky jistě obzvláště v letním období velmi uvítají, je instalace klimatizace na třech předporodních pokojích na porodních sálech. Ta byla uhrazena s pomocí sponzorského příspěvku společnosti Kayaku Safety Systems Europe a.s., výtěžku Dne dětí s ANNOU a benefičních aktivit Nadačního fondu pro rozvoj vsetínské porodnice. Nadační fond už dlouhodobě přispívá na obnovu a hlavně modernizaci vybavení, ale hradí také například pamětní listy s otiskem nožky novorozence, které byly ve vsetínské porodnici zavedeny již v roce 2017 a nyní mají novou podobu. 

ZPRÁVU ZPRACOVALA:

Ing. Lenka Plačková | PR a marketing Vsetínské nemocnice

VÍCE INFORMACÍ POSKYTNE:

Bc. Egon Havrlant | tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje

vsn-gynekologie-01.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap