Vloni bylo ve Zlínském kraji otevřeno 46 kilometrů opravených silnic

6.1.2016

ZLÍNSKÝ KRAJ – V roce 2015 byly ve Zlínském kraji dokončeny tři desítky silničních staveb (rekonstrukcí silnic II. a III. třídy a mostů) za více než 660 milionů korun. V délkovém vyjádření to bylo téměř 46 kilometrů rekonstruovaných silnic včetně 14 mostů. Zlínský kraj coby investor realizoval většinu z těchto akcí díky významné podpoře z prostředků Evropské unie v rámci Regionálního operačního programu Střední Morava nebo díky spolufinancování ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Mezi nejvýznamnější dokončené investiční akce v loňském roce patřily rekonstrukce sedmikilometrového úseku silnice mezi Velkými Karlovicemi a státní hranicí, pětikilometrového úseku mezi Zádveřicemi a Horní Lhotou a čtyř kilometrů silnice mezi Uherským Ostrohem a Hlukem. Nové silniční průtahy obcí pak byly zprovozněny ve Fryštáku, Bojkovicích nebo Nedašově Lhotě,“ uvedl radní Zlínského kraje pro dopravu Jaroslav Kučera.

Pro srovnání – v roce 2014 dokončil Zlínský kraj prostřednictvím své příspěvkové organizace Ředitelství silnic Zlínského kraje celkem 29 investičních staveb za cca 554 milionů korun. Jejich délka činila necelých 43 kilometrů.

Významné finanční prostředky do silniční infrastruktury hodlá Zlínský kraj investovat také v tomto roce i příštích letech. Na svém posledním loňském zasedání krajští radní schválili Plán přípravy investičních akcí Ředitelství silnic Zlínského kraje. Ten obsahuje sedm desítek investičních záměrů o celkových předpokládaných nákladech ve výši 1,7 miliardy korun.

Zpracoval: Jan Vandík

6. 1. 2016

Renata Janečková
Krajský úřad Zlínského kraje