Vinaři se opět utkají o nejlepší vzorky Zlínského kraje v soutěži TOP Víno Slovácka

10.8.2018

ZLÍNSKÝ KRAJ – Již pojedenácté letos probíhá regionální soutěž vín TOP Víno Slovácka, které se mohou zúčastnit vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod svatým Antonínkem a Blatnička. Soutěžní vzorky již jsou vybrány, finální hodnocení se uskutečnilo v úterý 7. srpna pod dohledem vedoucího degustace Vojtěcha Masaříka a odborného garanta Jakuba Šebesty. Zlínský kraj podpořil konání soutěže částkou 250 tisíc korun a záštitu nad ní převzali hejtman Jiří Čunek a krajská radní pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková.

„Tuto soutěž podporujeme, protože významně pomáhá prezentovat výsledky práce a umění našich vinařů a upozorňovat na vysokou kvalitu vín vyrobených na Slovácku. Značka TOP Víno Slovácka si již stačila vybudovat velmi dobré jméno a milovníci vína ji vnímají jako záruku kvality," uvedla radní Margita Balaštíková.

Jméno vítěze se veřejnost dozví v sobotu 18. srpna na polešovických Vinařských slavnostech, kde budou mít účastníci možnost v rámci bohatého kulturního programu a za zvuku cimbálových muzik ochutnat vína všech soutěžících. Podrobný program slavností najdete v příloze tiskové zprávy.

S využitím tiskové zprávy Okresní agrární komory Uherské Hradiště

10. 8. 2018