Vinaři, přihlaste se do soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA“!

  12.7.2019
Vinaři, přihlaste se do soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA“!

ZLÍNSKÝ KRAJ – Do 31. července 2019 mohou vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod Sv. Antonínkem a Blatnička přihlásit vzorky svých vín do soutěže „TOP VÍNO SLOVÁCKA". Jedná se již o 12. ročník regionálního ocenění vín ve Zlínském kraji, jehož vyhlašovateli jsou Agrární komora Uherské Hradiště a Zemědělský svaz ČR, územní organizace Uherské Hradiště. Akce se uskuteční za finanční podpory Zlínského kraje a pod záštitou hejtmana Jiřího Čunka a radní Margit Balaštíkové.

„Smyslem této soutěže je upozornit na kvalitu vín vyrobených na Slovácku. Pro milovníky vína je značka TOP VÍNO SLOVÁCKA zárukou kvality. Soutěž prezentuje dobrou práci vinařů a je oceněním jejich záslužné činnosti,“ sdělila radní Margit Balaštíková, která má ve své gesci oblast zemědělství a životního prostředí.

Soutěžní vína musejí být vyrobena z hroznů odrůd révy vinné majících původ na území České republiky a ze sklizně roku 2018. Soutěž se řídí statutem, jehož podmínky musejí vinaři a přihlášená vína splňovat. Deseti nejlépe ohodnoceným vínům bude udělen certifikát a medaile „TOP VÍNO SLOVÁCKA 2019", kterou mohou být oceněná vína označena na obalu. Dále budou uděleny „Ceny za kolekci vín“.  

Registrace se vyplňuje on-line v systému ELWIS Národního vinařského centra. Jednotlivé vzorky vín se registrují prostřednictvím elektronické přihlášky na stránkách www.elvis.cz. Uzávěrka přihlášek je 31. července 2019. Sběr vzorků vín bude probíhat ve čtvrtek 1. a pátek 2. srpna 2019 od 7 do 17 hodin v sídle Agrární komory Uherské Hradiště (Svatoplukova 346, Uherské Hradiště), popřípadě na jiném dohodnutém místě.

Senzorické hodnocení vzorků vín proběhne v úterý 6. srpna 2019 v Uherském Hradišti pod dohledem vedoucího degustace Vojtěcha Masaříka a s odborným garantem Jakubem Šebestou. V deseti TOP VÍNECH budou procentuálně zastoupeny jednotlivé kategorie dle Klíče k vyhodnocení. Statut soutěže a Klíč k vyhodnocení jsou k dispozici na stránkách www.elwis.cz a www.agro-zk.cz.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne na Vinařských slavnostech 17. srpna 2019 v Polešovicích za účasti významných hostů, kde bude příležitost k neformálnímu setkání nejen milovníků dobrého vína, ale i široké veřejnosti. Připraven bude bohatý kulturní program, ochutnávka všech vín přihlášených do soutěže, bio vín, stejně jako ochutnávka potravin z místních provozoven a regionálních potravin Zlínského kraje. V podvečer bude v ulici Vinařská připravena ochutnávka vín v otevřených Polešovských sklepech s bohatým občerstvením a za doprovodu cimbálových muzik.

Zpracoval: Jan Vandík (s využitím tiskové zprávy Agrární komory Uherské Hradiště)

12. 7. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje 
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz                                     

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Bezplatné infolinky s on-line přepisem

Informace k onemocnění COVID-19 Telefon krajského úřadu

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap