Vícegenerační týmy soutěžily v technické šikovnosti

8.3.2019
Vícegenerační týmy soutěžily v technické šikovnosti

OTROKOVICE - Krajská hospodářská komora Zlínského kraje uspořádala v Experimentariu Střední průmyslové školy Otrokovice 3. Krajské kolo odborné soutěže Talenty pro firmy „T-PROFI". Jde o soutěž vícegeneračních týmů, v nichž jsou zastoupeni žáci základní školy, střední školy a zástupců konkrétní firmy. V tříhodinovém časovém limitu musí družstvo sestrojit funkční technické zařízení podle zadání, a to ze stavebnice Merkur.

Všem pěti soutěžním týmům, které se 6. března utkaly, i samotným vítězům přijel na vyhlášení výsledků poblahopřát statutární náměstek hejtmana Jiří Sukop, který konstatoval: „Pokaždé sem rád jezdím, protože je obdivuhodné vidět, co dokáží tyto vícegenerační týmy ve společném snažení vytvořit. Je to skvělá forma podpory technické a manuální zručnosti u dětí a mládeže."

Porota hodnotila v průběhu soutěže přístup k zadání, spolupráci týmu, technické řešení a funkčnost zařízení.

Vítězem letošního ročníků se stal tým Continental Barum Otrokovice, v němž byli zastoupeni studenti Střední průmyslové školy Otrokovice a žáci Základní školy Mánesova taktéž z Otrokovic. Tento tým postupuje do národního kola soutěže „T-PROFI", které se uskuteční v 25. dubna v Praze.

Soutěžící i přítomné hosty zcela okouzlil a pobavil tým „Zapálení pro vědu" ze ZŠ Mánesova, který zpestřil čekání na výsledky svou ojedinělou vědeckou show. Po celý den byly otevřeny prostory Experimentaria s nabídkou exkurze.

„Cílem soutěže je podpořit polytechnickou výuku. Rozvíjet u žáků základních škol i studentů manuální dovednosti, kreativní myšlení a posilovat prestiž technických profesí. Významná je také propagace existující spolupráce zaměstnavatelů se středními a základními školami," uvedla ředitelka Krajské hospodářské komory Zlínského kraje Iveta Táborská.

Odbornou soutěž Talenty pro firmy „T-PROFI" pořádá Hospodářská komora České republiky. Partnery soutěže jsou Střední průmyslová škola Otrokovice a její Experimentarium, AUSTIN DETONATOR Vsetín, CONTINENTAL BARUM Otrokovice, KOVÁRNA VIVA Zlín, ČESKÁ ZBROJOVKA Uherský Brod a Chropyňské strojírny. Soutěž podpořil Zlínský kraj.

Více podrobností: Bc. Iveta Táborská, ředitelka KHK ZK, e-mail: taborska@khkzlin.cz, tel.: 739 685 307

8. 3. 2019
Adéla Kousalová