Velká cena města Uherský Brod v krasobruslení a Přebor Zlínského kraje

29. 11. 2022

Ve dnech 11. – 13.11.2022 se konal již XII. ročník Velké ceny v krasobruslení a zároveň také XIII. ročník Brodského mládí.

V pátek byl závod zahájen Brodským mládím, kde se představili také naši nemladší závodníci. V kategorii přípravka si krásná medailová umístění odnesla Barbora Štěpánková, Izabela Uhrová, Michaela Zajícová, Johanka Lečbychová, Emílie Červenková a Ela Kunovská. Děvčata poprvé předvedly své volné jízdy. V kategorii nováčci mladší jízdy se umístila na krásném 2.místě  Karolína Miklošová. V kategorii nováčci starší dívky se umístila na 7. místě Ester Hubíková a o pár desetin za ní na 8. místě Karolína Bartíková. Drobné chyby holky připravily o medailová umístění. Mariana Trčálková v kategorii žačky nejmladší po velmi zdařilé jízdě vybojovala bronz. Po zadu nezůstaly ani děvčata v kategorii žačky mladší. Na 4.místě se umístila Adéla Mynářová, na 15.místě Sára Hájková a hned za ní na 16.místě Michaela Hobzová. V přeboru Zlínského kraje holky vybojovaly dvakrát první místo, 1x druhé místo a 1x třetí místo.

V sobotu zajela v kategorii junirky Barbora Tykalová bezchybný krátký program s trojitými skoky. Nezalekla se ani ve volné jízdě a závod ovládla s osobním bodovým rekordem a umístila se také na prvním místě v přeboru Zlínského kraje. V kategorii žáci nenašel Jakub Tykal přemožitele a umístil se na 1.místě, jak v závodě, tak v Přeboru. V kategorii žačky mladší se poprvé představila Kristýna Vymazalová, která skončila po drobném nezdaru v konkurenci 35 závodnic na 22.místě a brala zlato v Přeboru Zlínského kraje.

V neděli byl závod završen kategorií žačky. Po krátkém programu holkám patřilo 5. a 28.místo. Ve volných jízda zabojovala Lucie Habartová, kdy ji čistá jízda posunula na celkové 24.místo a 3.místo v Přeboru. Martina Pšurná nezůstala po zadu a svým výkonem brala konečné krásné 2. místo a stala se Přeborníkem Zlínského kraje.

Všem závodnicím moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Fotografie z předávání cen - 1. místo získal Jakub Tykal z pořádajícího klubu. Vítězům gratuloval radní Zlínského kraje Jiří Jaroš, který má v gesci mládež a sport. 

Více na bkuherskybrod.cz

img-20221123-wa0001.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap