Velehrad čeká stěhování. Vincentinum i prázdná Salašská budou plně obsazeny

3.9.2020
Velehrad čeká stěhování. Vincentinum i prázdná Salašská budou plně obsazeny

VELEHRAD – Požár domova pro seniory ve Vejprtech má pro Zlínský kraj závažné důsledky. Všechny domovy v České republice procházejí důslednou požární kontrolou, aby se zajistila jejich požární bezpečnost. Pro domov Buchlovská, nazývaný ´Kopretina´, postavený v roce 2000, je verdikt požárního auditu ze dne 18. 8. 2020 závažný.

Buď dojde k požárně bezpečnostním opravám za cca 250 milionů korun, nebo klienti musí být přestěhováni do jiných zařízení. „Proto chceme co nejvíce klientů přemístit do zařízení v rámci obce, aby nemuseli opustit Velehrad, na který jsou zvyklí. Také naplníme Vincentinum na plnou kapacitu a zprovozníme dlouhodobě prázdnou budovu na Salašské,“ říká hejtman Jiří Čunek a dodává: „V tuto chvíli nemohu říci, v jaké variantě ohledně ´Kopretiny´ bude rozhodnuto. Nabízí se například možnost spolupracovat s obcí Velehrad na zřízení bytových jednotek, které nemají tak přísné požární předpisy jako budovy pro imobilní klienty. Na základě kontrol v ostatních domovech nás čekají protipožární úpravy téměř všude. Ty však podle prvních odhadů budou v řádu statisíců až po desítky milionů korun.“

3. 9. 2020

Adéla Kousalová