Vedení Zlínského kraje přijalo velvyslance J. E. Václava Kolaju

  19.4.2021
Vedení Zlínského kraje přijalo velvyslance J. E. Václava Kolaju

ZLÍNSKÝ KRAJ – Velvyslance České republiky při Svatém stolci J. E. Václava Kolaju přijal v sídle Zlínského kraje hejtman Radim Holiš. Hovořili spolu o spolupráci na Cyrilometodějské stezce, žádost o její certifikaci Radou Evropy bude obhajována 29. dubna.
Jednání s velvyslancem se zúčastnili také náměstek hejtmana Lubomír Traub s gescí strategického rozvoje a cestovního ruchu, radní Zuzana Fišerová zodpovědná za kulturu a školství, vedoucí strategického rozvoje kraje Milan Filip a Martina Janochová, ředitelka Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje.
„Jedná se o projekt mezinárodního rozměru, který má pro cestovní ruch ve Zlínském kraji velký význam. Budeme ve spolupráci s paní ředitelkou Janochovou usilovat o to, aby se nám podařilo získat oficiální certifikaci. Vnímáme to jako velmi prestižní záležitost," řekl náměstek hejtmana Lubomír Traub.
„Cyrilometodějský odkaz spoluvytváří evropské kulturní prostředí a budu velmi rád, když do Zlínského kraje odkaz Cyrila a Metoděje přiláká turisty z jiných regionů a ze zahraničí," dodal hejtman Radim Holiš.
Podporu v získání certifikace Radou Evropy přislíbil také velvyslanec J. E. Václava Kolaja.
Velvyslanec se na závěr návštěvy zapsal do pamětní knihy Zlínského kraje a byl seznámen s historií pojízdné Baťovy kanceláře v 21. budově.

Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje definuje tři páteřní trasy Cyrilometodějské stezky v pomyslném trojúhelníku Soluň – Velehrad – Řím. Cílem je vybudovat trasy Cyrilometodějské stezky ve střední Evropě, respektive páteřní trasu označenou jako A, která je definovaná jako síť hvězdicových tras s centrem na Velehradě, a návazně na to trasy směřující do Říma a do Soluně.
Od roku 2013 je rozvoj kulturní stezky řízen zájmovým sdružením právnických osob Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje se Stálým sekretariátem sídlícím ve Zlíně, České republice. V současné době má sdružení 19 členů a 3 pozorovatele ze 7 zemí (CZ, SK, GR, SI, HU, BG, SRB) a hledá další členy a partnery, zejména v Podunají a Jadransko-jónském regionu.

 

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

img-7691-foto-jiri-balat.jpg
img-7749-foto-jiri-balat.jpg
img-7767-foto-jiri-balat.jpg
img-7832-foto-jiri-balat.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap