Ve zlínském muzeu budou zdobit látky i vyšívat

28. 6. 2019

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo pro dětské i dospělé návštěvníky tvořivé dílny vztahující se k výstavě replik historických oděvů „Jsou hrdí, tuze vznešení a přenádherně odění“. 

První z tvořivých dílen pojmenovaná „Řemeslná dílna na královském dvoře“ se uskuteční již 2. července od 10 hodin.

„Ve výstavě replik historických oděvů se vrátíme do dávných dob, kdy lidé vyráběli i zdobili látky ručně. Jako zruční řemeslníci si vyzkoušíme nejrůznější textilní techniky, například tkaní, plstění, pletení šňůrek, vyšívání nebo tisk na látku,“ přiblížila program Adéla Šimová z oddělení muzejní pedagogiky Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Na „Krejčovské dílně na královském dvoře“, která se uskuteční 6. srpna od 10 hodin, obklopí návštěvníky nádherné oděvy a drahé látky. Stanou se královskými krejčími, kteří ušijí a ozdobí elegantní kabelku nebo měšec na peníze. Obě dílny jsou určené pro děti starší 6 let a dospělé.

Sama výstava nabídne pohled na více než třicet replik historických oděvů Martiny Hřibové a Hany Poláškové, které jsou zhotoveny s co největší přesností podle skutečných oděvů evropské aristokracie od 13. do 18. století. Oděvy doplňují texty charakterizující odívání v různých časových obdobích a shrnující evropské události od 13. do počátku 19. století. Součástí výstavy je i řemeslná část, která nabízí ukázky textilních surovin, barvení a zpracování látek, ukázky usní a výrobků z nich, nástrojů ke zpracování usní
i archeologické nálezy týkající se odívání. Doplněním výstavy je historický kvíz, jehož správným vyřešením sestaví návštěvníci citát slavné americké herečky Audrey Hepburn. Výstavu je možné navštívit v krajském kulturně vzdělávacím centru 14|15 BAŤŮV INSTITUTdo 22. září.

 

Více informací naleznete na www.muzeum-zlin.cz a www.14-15.cz.

Ing. Alena Babicová
PR manažerka
14|15 Baťův institut, příspěvková organizace
Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz

 

jsou-hrdi-aktual-.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap