Ve Zlínském kraji zahájilo provoz nové jazykové a školicí středisko

  1.9.2011 17:27:00
Ve Zlínském kraji zahájilo provoz nové jazykové a školicí středisko
ZLÍN – Nové prostory pro výuku jazyků dnes slavnostně otevřela zlínská jazyková škola Lingua, která působí ve Zlínském kraji více než dvacet let. Rozšíření jazykové školy o moderní školicí středisko je významným krokem k podpoře vzdělanosti v celém kraji. Nad akcí proto převzal záštitu jeho hejtman Stanislav Mišák.

„Ne nadarmo se říká, kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Znalost jazyků nám otevírá nejen lepší možnosti uplatnění v profesním životě, ale umožňuje nám také pohodlně cestovat a poznávat zajímavé lidi. Děkuji všem, kdo se podíleli na tomto projektu, a přeji budoucím studentům napříč všemi věkovými kategoriemi hodně úspěchů,“ řekl hejtman Stanislav Mišák. Kapacita nových prostor je až 198 studujících najednou. Jsou zde čtyři velké a čtyři malé učebny, konferenční místnost až pro osmdesát lidí, počítačová učebna, knihovna a také odpočinková místnost a další potřebné zázemí pro lektory i studenty. Učebny jsou vybaveny podle nejnovějších požadavků a trendů, takže nechybí například interaktivní elektronické tabule s projekcí, klimatizace ve všech místnostech a také bezbariérový přístup.
„Letos slavíme dvacáté výročí, takže je to pro nás velmi příjemný dárek,“ říká o novém školicím středisku ředitel Jazykové školy Lingua Zlín Přemysl Čížek. Rekonstrukce v 5. nadzemním podlaží budovy Internátní a.s. byla zahájena za podpory evropských fondů a státní dotace v červnu letošního roku. Náklady na zřízení a vybavení školicího střediska jsou bezmála 22 milionů korun.


Zpracovala: Sýkorová Dvorníková Gabriela

1. 9. 2011

Další informace:
Sýkorová Dvorníková Gabriela
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

Zmíněné osoby

  • Stanislav Mišák

Tématická oblast

  • školství, mládež a sport
  • evropská unie
Foto k tiskové zprávě 2  foto: Petr Zákutný 
Foto k tiskové zprávě 3  foto: Petr Zákutný 
Foto k tiskové zprávě 4  foto: Petr Zákutný 
Foto k tiskové zprávě 5  foto: Petr Zákutný 
Foto k tiskové zprávě 6  foto: Petr Zákutný 
Foto k tiskové zprávě 7  foto: Petr Zákutný 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny

  • Pondělí 8:00 - 11:00
  • Středa 8:00 - 11:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap