Ve Zlínském kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina

7.7.2020
Ve Zlínském kraji se soutěžilo o značku Regionální potravina

ZLÍNSKÝ KRAJ – Celkem osm výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi ze Zlínského kraje ocenila odborná komise soutěže Regionální potravina 2020. V rámci jedenáctého ročníku se o prestižní pečeť kvality ucházelo v osmi kategoriích celkem 148 produktů od 37 výrobců. Největší zájem byl o kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje.

Členové hodnotící komise, kterou tvořili zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR, navrhli udělit značku Regionální potravina Zlínského kraje 2020 těmto výrobkům:

„Bylo přihlášeno více výrobků i výrobců, než jsme očekávali. Snažíme se propagovat ty nejlepší regionální potraviny. Jsme rádi, že se naši regionální výrobci podílejí na potravinové soběstačnosti našeho kraje,“ říká regionální koordinátor Ing. Jana Brázdilová.

Ocenění Regionální potravina mohou získat pouze malí a střední producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Tato „pečeť kvality“ garantuje, že oceněné potraviny jsou poctivé, čerstvé a pocházejí z lokálních surovin. Výrobky jsou pevně spjaty s daným regionem a často se jedná o krajové speciality. Oceněný výrobek má právo užívat značku Regionální potravina na obalu svého výrobku po dobu čtyř let.

Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství. Státní zemědělský intervenční fond značku administruje. V současné době je oceněno 409 produktů od 313 výrobců. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici na regionalnipotravina.cz.

S využitím tiskové zprávy Státního zemědělského intervenčního fondu

7. 7. 2020

Adéla Kousalová
577 043 190, 606 369 686