Ve Zlínském kraji se otevřou další očkovací místa

  1.4.2021
Ve Zlínském kraji se otevřou další očkovací místa

ZLÍNSKÝ KRAJ – Do Zlínského kraje bylo od začátku očkování proti onemocnění Covid-19 doručeno celkem 93 700 vakcín. K 30. březnu bylo vyočkováno 79 922 dávek, z toho 1. dávku dostalo 58 323 osob, 2. dávku 21 599 osob. Mezi naočkovanými jsou zdravotníci, klienti a zaměstnanci pobytových sociálních služeb, senioři nad 70 let a pedagogičtí pracovníci i ostatní pracovníci ve školství. K očkování se již mohou registrovat také osoby s chronickým onemocněním a od 7. dubna bude registrace k očkování umožněna rovněž pracovníkům v sociálních službách a sociálním pracovníkům obcí. Zlínský kraj chystá otevření dalších očkovacích míst.

„Očkování bohužel nejde tak rychle, jak bychom chtěli. Důvodem je nedostatek vakcín. V dubnu mělo podle plánu do České republiky dorazit více než 2,5 milionu vakcín, ale přijde jich o milion méně. Jsme tedy nuceni ve Zlínském kraji přibrzdit otevření dalších očkovacích míst, která jsme chtěli zprovoznit ve všech obcích s rozšířenou působností. V kraji bude tedy v dubnu fungovat 8 očkovacích míst. S dalšími nasmlouvanými očkovacími místy počítáme, máme je v záloze a do provozu je uvedeme ve chvíli, kdy do kraje dorazí dostatek vakcín. V očkování budou i nadále pokračovat praktičtí lékaři,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Kroměřížská nemocnice otevře očkovací centrum v úterý 6. dubna v hale B Výstaviště Kroměříž, kam se z areálu nemocnice přesune vakcinace všech skupin obyvatel. Přemístění očkovacího místa chystá od stejného data také Vsetínská nemocnice, která očkování přesune do víceúčelové sportovní haly Na Lapači. V Uherském Hradišti se bude očkovat nadále v Uherskohradišťské nemocnici a v ordinaci Medical plus. Ve Valašském Meziříčí se bude očkovat dál v nemocnici AGEL, v Luhačovicích ve Zdravotním středisku. Nové očkovací místo bude otevřeno od 9. dubna v uherskobrodském kině Máj. Ve Zlíně se bude očkovat v Krajské nemocnici Tomáše Bati přibližně do poloviny dubna, poté se očkování přesune do velkokapacitního očkovacího místa, které bude zřízeno v PSG aréně.

Pracovníci v sociálních službách a sociální pracovníci obcí, kteří jsou v přímé péči s klienty, se budou moci registrovat k očkování v centrálním rezervačním systému od 7. 4. 2021 pomocí kódu, který obdrží poskytovatelé sociálních služeb prostřednictvím krajského úřadu Zlínského kraje od Ministerstva zdravotnictví spolu s formulářem o potvrzení zaměstnání. Přehledné informace k očkování ve Zlínském kraji zájemci najdou na webových stránkách: https://www.kr-zlinsky.cz/informace-k-ockovani-proti-covid-19-cl-5064.html

Epidemická situace je ve Zlínském kraji od poloviny ledna relativně příznivá, počet nakažených s onemocněním Covid-19 ale stále mírně roste. „Díky opatřením, která Zlínský kraj zachránila od velké vlny nákazy, je nárůst nově nakažených nízký, ale stále ještě nekulminoval. Proto je na místě velká obezřetnost,“ doplnil hejtman Radim Holiš. Aktuálně přibývá nakažených nejvíce v okresech Zlín a Vsetín. „Výsledky testování ukazují, že šíření nákazy probíhá především komunitním přenosem v rámci rodin. Proto bychom měli omezit návštěvy v průběhu Velikonoc a i nadále bychom měli všichni dodržovat opatření, kterými pomůžeme zabránit dalšímu šíření pandemie. Navzdory všem platným omezením počet nakažených zatím nepoklesl. Naopak stále narůstá počet lidí hospitalizovaných v našich nemocnicích, kde zůstává volných pouze několik lůžek na odděleních intenzivní péče. Situace by se mohla po Velikonocích prudce zhoršit, pokud teď přestaneme opatření dodržovat. Vydržme, prosím,“ dodala náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.

 

Zpracovala: Adéla Čuříková

1. 4. 2021

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap