Ve Zlínském kraji bude otevřena první potravinová banka, přispěl i Zlínský kraj

  6.1.2016

ZLÍNSKÝ KRAJ – Poskytnutí finančního daru Potravinové bance ve Zlínském kraji ve výši 95 tisíc korun schválila krajská rada. Potravinová banka, jejímž posláním je boj proti hladu a zároveň proti plýtvání potravinami, tyto peníze použije na financování svého provozu včetně personálního zajištění a na nákup vybavení skladu v Otrokovicích.

„Činnost Potravinové banky ve Zlínském kraji vnímáme jako velmi záslužnou a potřebnou. Proto jsme se rozhodli podpořit ji finančním darem. Potravinová banka získává z různých zdrojů zdarma potraviny, zajišťuje jejich skladování a bezplatně je pak distribuuje organizacím, které pomáhají rodinám i jednotlivcům v potravinové nouzi,“ vysvětlila Taťána Valentová Nersesjan, radní Zlínského kraje pro sociální oblast.

Zásobování potravinové banky je zajišťováno z nadbytečné zemědělské produkce, přebytků obchodních řetězců, jídelen a podniků společného stravování nebo darů veřejnosti při organizovaných sběrných akcích. Pro svou činnost má potravinová banka pronajaty prostory skladu v Otrokovicích. Potravinová banka sama neprovádí distribuci potravin osobám v tísni, ale dělá to prostřednictvím sítě místních organizací, společenství, nebo skupin, které jsou ve styku s konečnými příjemci pomoci. Těmi jsou lidé bez domova, neúplné rodiny s dětmi, lidé ohrožení sociálním vyloučením nebo ve vážné sociální nouzi.

Potravinová banka byla založena v loňském roce neziskovými organizacemi NADĚJE, Elim Vsetín a Azylový dům pro ženy a matky s dětmi.

První potravinová banka ve Zlínském kraji bude slavnostně otevřena 20. ledna v Otrokovicích, kde bude umístěna ve sklepních prostorách budovy Městského úřadu.

Zájemci o dodávání potravin do Potravinové banky ve Zlínském kraji mohou kontaktovat jejího ředitele Jiřího Růžičku prostřednictvím elektronické pošty na potravinovabankazk@gmail.com. Na provoz banky je možno přispět i finančně, a to na účet č. 2400790290/2010.

 

Zpracoval: Jan Vandík

6. 1. 2016

Další informace:

Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161
renata.janeckova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Publishing a.s.