Ve Zlíně za měsíc odstartuje populární „Barumka“, kraj je jejím tradičním partnerem

  27.7.2022
Ve Zlíně za měsíc odstartuje populární „Barumka“, kraj je jejím tradičním partnerem

Celkem 13 rychlostních zkoušek v celkové délce 202 km čeká jezdce na letošní Barum Czech Rally Zlín, která za měsíc odstartuje ve Zlíně. Vedle jejího několikanásobného vítěze Jana Kopeckého bude letos mezi největší favority patřit také mladý a talentovaný Erik Cais, který se zde skvěle předvedl už vloni. Tradičním partnerem „Barumky“ je Zlínský kraj, kromě finanční podpory poskytuje jejím organizátorům také potřebné zázemí.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Už za měsíc, v pátek 26. srpna, odstartuje ve Zlíně 51. ročník mezinárodní automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín 2022, která se opět pojede nejen jako součást Mistrovství ČR v rally, ale také evropského šampionátu. Mezi tradiční partnery tohoto svátku všech motoristických fanoušků patří také Zlínský kraj.

„Velmi si vážíme toho, že už několik let můžeme být jedním z hlavních partnerů Barum Czech Rally Zlín. Kromě významné finanční podpory poskytujeme jejím organizátorům tradičně také budovu našeho krajského úřadu – Baťova mrakodrapu – kde v průběhu závodu sídlí jeho ředitelství i informační středisko. Barumku už zkrátka za ty roky bereme za svou a považujeme ji za vybroušený klenot našeho kraje, který je nutné si hýčkat. Přeji všem divákům letošní Barumky spoustu nezapomenutelných zážitků a závodníkům šťastný dojezd do cíle,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Celá rally bude tentokrát měřit 624 km a obsahovat 13 rychlostních zkoušek (RZ) v celkové délce 202 km na sedmi úsecích s asfaltovým povrchem. Slavnostní start se uskuteční v pátek 26. srpna od 16 hod. na náměstí před zlínskou radnicí. Samotná rally odstartuje večerní diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které následují dvě etapy.

První etapa startuje pod Velkým kinem ve Zlíně v sobotu 27. srpna v 8:03 hod. a obsahovat bude tři RZ v pořadí Březová (délka 12,73 km), Držková (24,32 km) a Semetín (11,51 km), které jezdci absolvují dvakrát a budou rozdělené půlhodinovým odpoledním servisem. Druhá etapa proběhne v neděli 28. srpna a startuje pod zlínským Velkým kinem v 7:34 hodin. Její součástí budou RZ Bunč (15,20 km) Maják (13,20 km) a Pindula (19,54 km). V cíli soutěže před zlínskou radnicí se první vůz objeví po 17. hodině.

K největším favoritům patří devítinásobný vítěz „Barumky“ Jan Kopecký a dále talentovaný mladík Erik Cais, který letos pravidelně startuje v mistrovství světa. Před rokem cestu zlínského rodáka k senzačnímu triumfu zastavila až havárie v poslední rychlostní zkoušce. Z evropské špičky by měli do Zlína dorazit Efrén Llarena a Nil Solans ze Španělska, Simone Tempestini z Rumunska, Alberto Battistolli z Itálie, Simon Wagner z Rakouska, Tom Kristensson ze Švédska i další přední jezdci.

Barum Czech Rally Zlín patří k nejvýznamnějším automobilovým soutěžím nejen v České republice, ale také v Evropě. Řadí se mezi nejvíce navštěvované sportovní akce u nás. Do Zlínského kraje tak každý rokem koncem srpna míří tisíce diváků z celé republiky i zahraničí, což má velký přínos pro zdejší cestovní ruch a také propagaci kraje daleko za jeho hranicemi.

Více informací je možno najít na oficiálních stránkách soutěže www.czechrally.com.     

Zpracoval: Jan Vandík

27. 7. 2022

⬛ Kontakt pro média:

Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz     

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap