Ve Zlíně se uskutečnil 3. ročník vytrvalostní plavecké šestihodinovky

15. 4. 2019

V březnu se na zlínském 50metrovém bazéně uskutečnil další, již 3. ročník Plavecké šestihodinovky Sri Chinmoye. Tato u nás ojedinělá akce přitahuje stále větší počet účastníků, letos jich bylo celkem 184 ze 7 zemí: 35 sólistů (neděle) a 36 dvou až šestičlenných štafet (sobota). Cílem závodu je během 6 hodin uplavat co nejvíce kilometrů. Akci organizuje známá česká dálková plavkyně Abhejali Bernardová (Sedmička oceánů) a její oddíl Sri Chinmoy Marathon Team za podpory města Zlína a Zlínského kraje.

Celkově bylo o víkendu uplaváno 1282 kilometrů a podařilo se překonat nebo vytvořit 8 veteránských rekordů (4 v kategorii muži 55-59 let, 2 v kategorii muži 45-49 let a 2 v kategorii ženy 55-59 let). Nejmladšímu plavci bylo 11 let, nejstaršímu 60 let.

Celkovým vítězem sólo plavců se stal Ital Andrea Marcato z pořádajícího oddílu Sri Chinmoy Marathon Team, který uplaval 22,7 kilometrů. Za ním se umístil veteránský rekordman a přemožitel La Manche Aleš Rucký z SCPAP (rekord na 15 a 20km), který za 6 hodin nakroužil 22,3 km. V ženách vyhrála Lucie Poustecká z TJ Tábor, která uplavala 20,5km.

Štafetám kralovaly štafety juniorek – vyhrála tříčlenná štafeta Titanic s 25,1 km, o pár vteřin za nimi doplavala čtyřčlenná štafeta Spartak Třebíč Amazonky se stejnými kilometry.

Závodu se zúčastnili také 3 čeští přemožitelé kanálu La Manche, s loňskou přemožitelkou Zuzanou Procházkovou proběhla v sobotu večer beseda. Pro některé účastníky to byl naopak trénink na plánovanou přeplavbu La Manche.

Z ohlasů účastníků: „Je málo závodů, kde je možné zaplavat Masters rekordy, a tento závod je super, s úžasnou atmosférou, člověk navíc potká hodně nových přátel.“ „Závod jsem si opět užil, i když se mi od loňska nepodařilo se zlepšit.“

Ředitelka závodu Abhejali Bernardová řekla: „V sobotu plavalo celkem 150 lidí, takže atmosféra byla super a bazén plný. Neděle byla o poznání klidnější, zato s větším sebepřekonáním sólistů. Bylo inspirací povídat si mj. se třináctiletými plavkyněmi, jak byly ze závodu nadšené a určitě chtějí přijet za rok zase. Všem účastníkům a pomocníkům patří velké díky,“ dodala Bernardová.