Ve Zlíně se uskuteční nejkvalitnější sledge hokejový turnaj v Evropě

  5.9.2019
Ve Zlíně se uskuteční nejkvalitnější sledge hokejový turnaj v Evropě

ZLÍN – Ve Zlíně se uskuteční od čtvrtka 5. do soboty 7. září už devátý ročník nejkvalitnějšího sledge hokejového klubového turnaje v Evropě – LAPP Cup 2019. Významným partnerem pořádajícího oddílu ze Zlína je i Zlínský kraj.

„Sledge hokejisté jsou lidé, kteří sportem vzdorují nepřízni osudu. V tom můžou být vzorem i pro zdravou populaci. Jsme rádi, že můžeme zlínský sledge hokejový klub dlouhodobě podporovat a tím také umožnit pořádání tohoto turnaje," prohlásil krajský radní Miroslav Kašný, do jehož kompetencí patří sport.

Turnaj se odehraje v prostorách PSG Arény, vstup na zápasy bude pro diváky zdarma. Těšit se mohou mimo jiné na umění 22 hráčů, kteří startovali na květnovém mistrovství světa, a na konfrontaci českého klubového mistra s předními celky z Norska, Švédska, Itálie a Rakouska.

Domácí Zlín se letos spolehne pouze na své kmenové hráče, kteří dostanou naplno příležitost porovnat se s mezinárodním hokejem. „Že nemáme posily, jako loni nevadí, chceme naplno dát prostor našim hráčům, aby získali cenné zkušenosti a v budoucnu se mohli stát našimi oporami. Jak to někteří z nich zvládnou, to uvidíme až na ledě," pověděl trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.

Sledge hokej, nově nazývaný také jako para hokej, je variantou ledního hokeje, kterou můžou hrát jak hráči zdraví, tak s postižením dolních končetin. Po ledě se sledge hokejisté pohybují na speciálních sáňkách, hokejky používají jak pro hru s pukem, tak i k pohybu sáněk po ledě. Více informací k tomuto sportu a zlínskému klubu zájemci naleznou na www.sledgehokejzlin.cz.

Foto: www.sledgehokejzlin.cz

5. 9. 2019

Další informace:
Adéla Kousalová
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 606 369 686
adela.kousalova@kr-zlinsky.cz

 

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap