Ve Vsetínské nemocnici přivítali letošního dvoutisícího dárce, je jím Michal Šerý z Lačnova

27. 8. 2019

Jubilejního, letos již dvoutisícího dobrovolného dárce krve přivítali na Hematologicko-transfuzním oddělení Vsetínské nemocnice. Stal se jím Michal Šerý z Lačnova, který patří k dlouholetým dárcům. „Poprvé jsem přišel na darování před bezmála dvaceti lety. Tehdy ještě byla transfúzka na poliklinice, posledních pět let chodím darovat pravidelně," komentoval jubilejní dárce s tím, že chtěl, aby krev měla užitek, aby pomáhala. K dárcovství přivedl i syna a spolupracovníka, na vsetínské hematologicko-transfuzní oddělení chodí společně.

Zájem o srpnové darování krve je ve Vsetíně velký. „Na oba dosavadní srpnové odběry přišlo bezmála sto dárců, deset jsme dnes museli vyloučit. Kromě běžných zdravotních problémů je to často i kvůli přisátí klíštětem v době kratší než jeden měsíc před odběrem, pro nedávné tetování, ale také například kvůli předchozí dovolené v některých vyhrazených oblastech," připomenula Marie Kašparová, vrchní sestra Hematologicko-transfuzního oddělení Vsetínské nemocnice s tím, že informace k podmínkám pro darování krve jsou na webu nemocnice. „Všem, kteří pravidelně darují krev, děkujeme za výbornou spolupráci. Vysoký je v letošním roce i počet prvodárců, zaregistrovali jsme jich sto šedesát. Samozřejmě uvítáme i další, dárci stárnou a registr je zapotřebí omladit," dodala vrchní sestra.

Dárci mohou využít aktuálně výhodnou nabídku Resortu Valachy. Kdo přijde v srpnu darovat krev nebo krevní plazmu na transfuzní stanice nemocnic ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži, získá v září zvýhodněný vstup za symbolickou korunu do relaxačního centra Wellness Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Vsetínská nemocnice žádá dárce, aby se předem přihlásili k odběru na tel. č. 571 818 605.

 

vsn-jubilejni-darce01.jpg
vsn-jubilejni-darce02.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap