Ve Vsetíně startuje výstava Malba / sklo / design

16. 3. 2022

Výběr nejlepších prací posledních let od studentů a pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Valašské Meziříčí nabídne výstava MALBA / SKLO / DESIGN, jejíž vernisáž proběhne v pátek 18. března od 17 hodin v Mramorovém sále zámku Vsetín. O hudební doprovod se postará duo verze kapely Ležérně a vleže.

Výstavu organizuje Muzeum regionu Valašsko ve spolupráci s Domem kultury Vsetín a Střední uměleckoprůmyslovou školou sklářskou (SUPŠS) Valašské Meziříčí. Exponáty budou instalovány ve dvou výstavních prostorech – na zámku Vsetín a v sousední Galerii Stará radnice. „K vidění bude výběr z nejzdařilejších klauzurních i maturitních prací studentů napříč jednotlivými ateliéry sklářské školy, doplněný o ukázky ze současné tvorby jejich pedagogů,“ nastínila kurátorka výstavy a historička umění Muzea regionu Valašsko Olga Méhešová. „Konkrétně půjde o díla Jiřího Dorňáka, Josefa Divína, Ondřeje Strnadela, Jaromíra Šimurdy, Nikoly Kostkové, Viery Janušové, Adély Brózdové, Sebastiana Kitzbergera, Petra Szyrokeho, Jany Bilové a Kateřiny Hofmannové,“ doplnil spolukurátor akce Zdeněk Holoubek z Domu kultury Vsetín.

Sklářská škola ve Valašském Meziříčí byla založena za 2. světové války jako tovární učňovské středisko a od té doby prošla mnoha proměnami. Po sametové revoluci se z ní stala jediná střední sklářská škola na Moravě, která má navíc od roku 2001 vlastní sklářskou huť. Postupně se transformovala na střední uměleckoprůmyslovou školu a v současnosti nabízí vzdělání v různých oborech uměleckého i průmyslového zpracování skla. „Práce studentů slaví úspěchy na nejrůznějších soutěžích a jejich pedagogové patří ve svých oborech k uznávaným osobnostem. Přijďte si prohlédnout to nejlepší, co v posledních letech vytvořili a seznámit se s obory jako takovými. Výstava na zámku Vsetín a v Galerii Stará radnice potrvá do 22. května, otevřena bude každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin,“ pozvala Méhešová. Další informace najdete na www.muzeumvalassko.cz a www.dkvsetin.cz.

 

Fota:

1, 2, 3 – Studentky SUPŠS při instalaci výstavy na zámku Vsetín. Foto Jiří Koňařík – MRV

4 –K vidění budou i práce pedagogů školy. Na snímku Ondřej Strnadel. Foto O. Galia   

5 – Josef Divín, Nádoba, 2022, přejímané sklo se stříbrnou folií. Foto O. Galia

 

Jiří Koňařík

Propagační pracovník Muzea regionu Valašsko

e-mail: konarik@muzeumvalassko.cz

tel. 571 411 690, 605 509 928

www.muzeumvalassko.cz

@muzeumregionuvalassko

tz---na-vsetine-startuje-vystava--1-.jpg
tz---na-vsetine-startuje-vystava--2-.jpg
tz---na-vsetine-startuje-vystava--3-.jpg
tz---na-vsetine-startuje-vystava--4-.jpg
tz---na-vsetine-startuje-vystava--5-.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap