Ve Chvalnově bude ještě letos opravena silnice

14.10.2020
Ve Chvalnově bude ještě letos opravena silnice

ZLÍNSKÝ KRAJ – K letošním plánovaným investičním akcím Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) přibyla dodatečně také stavební úprava silnice III/43345 ve Chvalnově na Kroměřížsku za 3,5 milionu korun. Práce zde budou probíhat během letošního posledního čtvrtletí za částečné uzavírky, silniční provoz bude řízen semafory.

Předmětem díla bude stavební úprava silnice III/43345 v obci Chvalnov-Lísky na Kroměřížsku v celkové délce 265 metrů. „Kromě rekonstrukce povrchu vozovky bude součástí prací také zajištění stability silnice na pravé straně vozovky ve směru od Lísek do centra Chvalnova pomocí košů vyplněných kamenivem. Obnoveno bude odvodnění vozovky a součástí akce je i stavební úprava připojení místních komunikací a sjezdů k nemovitostem,“ přiblížil náměstek hejtmana pro dopravu Pavel Botek.

Zhotovitelem stavby bude firma Správa a údržba silnic Kroměřížska, s. r. o., Kroměříž. Stavební práce již byly zahájeny a potrvají do 30. listopadu 2020, a to po polovinách šířky vozovky. Doprava bude řízena provizorním dopravním značením s použitím semaforů.

Stavební úprava silnice ve Chvalnově se stává letošní 23. investiční stavbou ŘSZK. „Mohli jsme ji dodatečně zařadit mezi naše letošní investice díky tomu, že došlo k navýšení prostředků od zřizovatele,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Šest investičních staveb v celkové hodnotě přes 76 milionů korun již ŘSZK v tomto roce dokončilo. Přehledná a průběžně aktualizovaná tabulka letošních investičních akcí ŘSZK, která obsahuje stručné popisy staveb i jejich realizační ceny, je zveřejněna na internetových stránkách www.rszk.cz.

Zpracováno s využitím tiskové zprávy Ředitelství silnic Zlínského kraje

14. 10. 2020