Vchod do Baťova mrakodrapu zazáří růžově, kraj tím podpoří kampaň na prevenci rakoviny prsu

  12.10.2017
Vchod do Baťova mrakodrapu zazáří růžově, kraj tím podpoří kampaň na prevenci rakoviny prsu

 

ZLÍNSKÝ KRAJ – Také Zlínský kraj se o nadcházejícím víkendu připojí ke kampani „Říjen v růžové", kterou se spolek Mamma HELP snaží upozornit na téma rakoviny prsu a apelovat na prevenci tohoto závažného onemocnění. Od pátku 13. do neděle 15. října se tak ve večerních hodinách ponoří vchod do budovy krajského úřadu ze třídy Tomáše Bati do růžové barvy, která je symbolem této iniciativy.

„Chceme tak vyjádřit podporu této záslužné a potřebné aktivitě, která významně napomáhá k tomu, aby se o nebezpečí rakoviny prsu více mluvilo a dařilo se tak této zákeřné chorobě lépe předcházet," uvedla Michaela Blahová, radní Zlínského kraje pro sociální oblast, neziskový sektor a rodinnou politiku.

Organizace Mamma HELP jako první v České republice začala realizovat kampaň „Říjen v růžové", která je inspirována celosvětovým projektem Breast Cancer Awareness Month. Ten vznikl již v roce 1985 v USA. Jeho cílem je jednak podpořit prevenci, ale také ukázat, jak se s nemocí potýkají ženy, které potkala. Tradičním symbolem se stala růžová stužka a hlavně samotná růžová barva. Jako každoročně, tak i letos 15. října zrůžoví významné budovy a místa po celém světě – např. Buckinghamský palác, Bílý dům, Opera v Sydney, Eiffelova věž, socha Ježíše v Rio de Janeiro nebo Niagarské vodopády. V České republice to kromě Baťova mrakodrapu bude také zlínská radnice, dále Petřínská rozhledna, zámek Hluboká nad Vltavou, Černá věž v Českých Budějovicích nebo fontána v Brně.

Posláním Mamma HELPu je kvalifikovaně prospět radou či skutkem každému, kdo o pomoc v souvislosti s nádorovým onemocněním prsu požádá. Už 16 let poskytuje tyto služby zcela zdarma v síti MAMMA HELP CENTER, z nichž jedno je otevřené už desátým rokem ve Zlíně. Zlínské centrum každoročně kontaktuje kolem 350 pacientek či jejich blízkých. Na podporu jeho činnosti bude dnes od 19 hodin uspořádáno v Městském divadle Zlín benefiční divadelní představení. Navštíví jej také krajská radní Michaela Blahová, která nad jeho konáním převzala záštitu.

Zpracoval: Jan Vandík

12. 10. 2017

Další informace:
Renata Janečková
tisková mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

  • Pondělí 8:00 - 17:00
  • Úterý 8:00 - 15:00
  • Středa 8:00 - 17:00
  • Čtvrtek 8:00 - 15:00
  • Pátek 8:00 - 13:00
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap
web, intranet, redakční systém ESMEDIA Interactive s.r.o.