Vchod do Baťova mrakodrapu zazářil modře. Kraj se tak připojil ke kampani na podporu lidem s autismem

2.4.2015

ZLÍNSKÝ KRAJ – Do modré barvy se 2. dubna večer ponořil vchod do Baťova mrakodrapu ze třídy Tomáše Bati. Zlínský kraj, který má v budově své sídlo, se tak připojil k celostátní kampani, jejímž cílem je vyjádřit podporu lidem s poruchami autistického spektra (PAS) a jejich blízkým.

Druhému ročníku kampaně poskytla záštitu Asociace krajů České republiky. Kampaň startuje právě dnes – 2. dubna, tedy v den, který byl Organizací spojených národů stanoven Světovým dnem zvýšení povědomí o autismu, a potrvá až do konce měsíce dubna. A proč právě modrá barva? Tato barva je symbolem komunikace, tedy jedné ze tří oblastí, které jsou pro osoby s PAS problematické a pro vzájemné porozumění zcela zásadní.

Svoji podporu lidem s PAS může široká veřejnost vyjádřit modrým laděním oblečení nebo jeho doplňku, účastí na některé z akcí, nasvícením objektu na modro atd. Informace o kampani, inspiraci k zapojení a registraci programu lze najít na portále platformy Naděje pro Autismus – www.nadejeproautismus.cz. Kampaň má svůj profil i na sociální síti Facebook.

Zlínský kraj se do kampaně zapojil již v jejím loňském premiérovém ročníku.

Zpracoval: Jan Vandík

2. 4. 2015

Renata Škrobálková
Krajský úřad Zlínského kraje