Vánoční jarmark nabídl krásné vánoční dárky vyrobené lidmi se zdravotním omezením

6.12.2022

ZLÍN – Přízemí Baťova mrakodrapu, sídla Zlínského kraje, se ve svátek sv. Mikuláše proměnilo v improvizované tržiště. Pod záštitou statutární náměstkyně hejtmana Hany Ančincové zodpovědné za sociální resort se zde konal Vánoční jarmark, kde své výrobky prodávaly organizace sociálních služeb a sociální podniky.

Zaměstnanci ´Jednadvacítky´ i zájemci zvenku měli příležitost nakoupit hezké dárky pro své blízké a zároveň tímto způsobem podpořit práci klientů sociálních podniků, chráněných dílen i dalších sociálních služeb.

„Cílem akce je, aby se veřejnost dozvěděla o organizacích, kde vznikají krásné a kvalitní věci, a které současně poskytují možnost důstojného pracovního uplatnění pro spoluobčany s určitým zdravotním postižením. Chceme se na tuto oblast ještě více zaměřit, a proto ve spolupráci s agenturou CzechInvest, Úřadem práce, Technologickým inovačním centrem Zlín a Krajskou hospodářskou komoru chystáme účinnější systém podpory pro sociální podniky,“ sdělila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.

Velká část nabízených produktů byla velmi rychle vyprodána. Na odbyt šly zejména praktické textilie do domácnosti, originální šité hračky, svíčky i výrobky ze dřeva a kůže.

Svou práci na Vánočním jarmarku prezentovaly tyto organizace:

NADĚJE, POBOČKA ZLÍN - koberce, svíčky, mýdla, drobná keramika, košíky a textilní výrobky, drobnosti z ručního papíru

NADĚJE, POBOČKA OTROKOVICE - výrobky ze dřeva, keramiky, svíčky, patchwork

VALAŠSKÁ DÍLNA s.r.o., Krásno nad Bečvou - pralinky, čokolády, lízátka, špalky do mléka, výrobky z šicí dílny, dárkové balení s vánočním motivem

LIDUMILA s.r.o., chráněná dílna - textilní výrobky

Ezop plus – chráněná dílna - pouzdra z vegan kůže a výrobky z kůže, zdravé balíčky (ořechy, sušené ovoce)

LUKÁŠOVY HRAČKY – Líska

Zpracovala: Helena Mráčková