Válečné hroby a pietní místa

Historie válečných hrobů v Československu a v České republice

Problematika pohřbívání vojáků padlých v ozbrojených konfliktech, je stará jako války vedené vojensky organizovanými bojovými tělesy. Způsob pohřbívání vojáků se řídil zvyklostmi jednotlivých kultur a pravděpodobně se odvíjel od obecných zvyklostí pohřbívání mrtvých. více »

Péče o válečné hroby a pietní místa ve Zlínském kraji v současnosti, základní pojmy

Péči o válečné hroby upravuje zákon č. 122/2004 Sb., o válečných hrobech a pietních místech a o změně zákona č. 256/2001 Sb. , o pohřebnictví a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. více »

Centrální evidence válečných hrobů, dotace na opravy válečných hrobů

Problematikou válečných hrobů, osudem legionářů z československých legií v Rusku, Itálii a ve Francii za 1. světové války, osudem padlých československých vojáků ve 2. světové válce se zabývají i další organizace a instituce. více »

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o. Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO