V Uherskohradišťské nemocnici se loni narodilo 1511 dětí, opět více než v roce předchozím

19. 1. 2021

Rekordní rok má za sebou porodnice Uherskohradišťské nemocnice. Loni tam přišlo na svět 1 511 dětí, tedy o 23 více než v roce 2019. Potvrdil se tak trend posledních šesti let, během kterých počet narozených dětí v uherskohradišťské porodnici kontinuálně roste.

„Tento trend je pro nás velmi potěšující a jsme za něj vděční. Vážíme si přízně a důvěry nastávajících rodičů, a přejeme pevné zdraví jim i jejich dětem. I nadále zachováme empatický, profesionální přístup nejen k rodičkám, ale ke všem pacientkám, které budou péči našeho Porodnicko-gynekologického oddělení potřebovat," prohlásil Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

Celkem se v Uherském Hradišti loni uskutečnilo 1 502 porodů. „Zvládli jsme i jedenáct porodů, při kterých se maminky právě potýkaly s onemocněním covid-19, což pro ně i pro nás bylo velmi náročné. Byla to nová zkušenost a tyto covidové porody samozřejmě provázely přísnější epidemiologická pravidla, kdy musel být personál po celou dobu péče o maminku v ochranných oblecích. Všechny porody proběhly bez komplikací jak na straně maminek, tak i novorozených dětí,“ prozradila Soňa Pánková, primářka Porodnicko-gynekologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice. Mezi narozenými dětmi bylo výrazně více chlapců, těch bylo celkem 795, děvčátek jsme u nás přivedli na svět 716. Pro kluky vybírali rodiče nejčastěji jména Jakub (v 41 případech), a Matyáš (38), u děvčátek vítězily Natálie (28) a Anna (25).

Letošní první porod v Uherskohradišťské nemocnici na sebe nedal dlouho čekat. Chlapeček Václav se zde narodil už na Nový rok ve čtyři hodiny ráno, při porodu vážil 3300 gramů a měřil 50 centimetrů. Jeho maminka Marcela Procházková bydlí ve Tvarožné Lhotě. Prvním letošním uherskohradišťským občánkem je Nela Machálková, která se narodila v pondělí 4. ledna, po porodu vážila 3580 gramů a měřila 52 centimetrů. Je druhým dítětem maminky Moniky Machálkové.

 

ZPRÁVU ZPRACOVAL:

Mgr. Zdeněk Dvořák | PR specialista nemocnic Zlínského kraje

 

VÍCE INFORMACÍ POSKYTNE:

Bc. Egon Havrlant | tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje

 

uhn-prvni-novorozenec-vaclav-03.jpg
uhn-prvni-novorozenec-vaclav-01.jpg
uhn-prvni-novorozenec-vaclav-02.jpg
uhn-prvni-obcanek-uh-nela-01.jpg
uhn-prvni-obcanek-uh-nela-02.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap