V Uherském Brodě byli oceněni vynikající učitelé

27.3.2013
V Uherském Brodě byli oceněni vynikající učitelé

UHERSKÝ BROD - Ve sloupovém sále Muzea Jana Ámose Komenského v Uherském Brodě byli dnes – tak jako každoročně – oceněni vynikající pedagogičtí pracovníci Zlínského kraje, jimž za jejich zásluhy při výchově mladé generace poděkovali nejvyšší představitelé Zlínského kraje: hejtman Stanislav Mišák, krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Navrátil, náměstek hejtmana Ivan Mařák a krajští radní Taťána Nersesjan a Ladislav Kryštof.

Tento slavnostní ceremoniál bývá již od vzniku samostatného Zlínského kraje organizován vždy v časové blízkosti 28. března – dne narození „učitele národů“ Jana Ámose Komenského (v roce 1592). Letos se konal již 13. ročník.

„Scházíme se zde opět po roce, abychom ocenili ty, kteří jsou příkladem pro druhé, a kteří kromě toho, že chtějí naučit, se snaží rozvíjet u žáků a studentů také jejich osobnost. Všem oceněným blahopřeji,“ zahájil slavnostní předávání hejtman Stanislav Mišák, který na závěr ceremoniálu zároveň poděkoval všem pedagogům za to, že se věnují právě „učitelskému řemeslu“.

Návrhy na ocenění přicházely na Odbor školství, mládeže a sportu krajského úřadu na základě zveřejněné výzvy, a to z jednotlivých měst, obcí i škol, ale mohli je podat též jednotlivci. Letos bylo ve stanoveném termínu (do 25. ledna 2013) doručeno celkem 34 návrhů. Ty vyhodnotila pracovní skupina, která z nominovaných kandidátů vybrala 15 učitelských osobností. Definitivní výběr následně schválila Rada Zlínského kraje.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří vyslyšeli naši výzvu a podali návrh na ocenění pedagoga. Je dobře, že ředitelé škol či starostové vidí i širší rozměr tohoto povolání,“ vzkázal krajský radní Petr Navrátil.

Na organizačním zajištění důstojného průběhu dnešní akce se podílely Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště, Střední škola hotelová a služeb Kroměříž a Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí. V programu vystoupili také žáci Základní umělecké školy Luhačovice.

Seznam oceněných pedagogů:

1. Gymnázium Kroměříž, Kočařová Eva, PaedDr., Učitelka
  2. Střední odborná škola Josefa Sousedíka Vsetín, Vyškovská Františka, Mgr., učitelka odborných předmětů
  3. Střední odborná škola Luhačovice, Dostálová Libuše, Mgr., Učitelka
  4. Základní škola Otrokovice, Mánesova, Javoříková Marcela, Mgr., zástupce ředitele
  5. Gymnázium a JŠ s právem SJZ Zlín, Kanta Otakar, RNDr., Učitel
  6. Střední průmyslová škola polytechnická - COP Zlín, Ledvinková Martina, Ing., Učitelka
  7. Základní umělecká škola Zlín, Čančík Jan, Ak. arch., učitel
  8. OA, VOŠ a JŠ s právem SJZ Uherské Hradiště, Ilčíková Ingrid, Ing., učitelka
  9. Základní škola Slavičín - Vlára, Tomaníková Marie, vychovatelka ŠD
  10. Gymnázium Uherské Hradiště, Berka Lubomír, Mgr., učitel
  11. Základní škola Zlín, Okružní, Červinka Miroslav, PaedDr., učitel
  12. Základní škola a Mateřská škola Chvalčov, Hnila Zdeněk, ředitel
  13. Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž, Kašparová Jana, Bc., vedoucí vychovatelka DM
  14. Mateřská škola Bojkovice, Štefánikova, Zemčíková Zdeňka, učitelka
  15. Základní škola a Mateřská škola speciální Kroměříž, Malenovská Miroslava, Mgr., ředitelka

Zpracovala: Helena Mráčková, Gabriela Sýkorová Dvorníková

27. 3. 2013

Sýkorová Dvorníková Gabriela
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 161

Foto k tiskové zprávě 2 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 3 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 4 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 5 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 6 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 7 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 8 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 9 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 10 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 11 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 12 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 13 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 14 (foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 15(foto: Petr Zákutný)
Foto k tiskové zprávě 16 (foto: Petr Zákutný)

• podatelna@kr-zlinsky.cz

Odkazy

Právní poradna - linka 199  |  Bezkorupce ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje zlk.neziskovka.cz - neziskové organizace ve Zlínském kraji Průmyslová zóna Holešov Jednotné územní plány a územně analytické podklady Inovace - Inovační portál Zlínského kraje Technologické inovační centrum Zlínský kraj - Východní Morava Energetická agentura Poradenská aplikace pro žáky středních a základních škol Program rozvoje obcí – aplikace OBCEPRO Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje, s.r.o.