V sídle kraje se konala konference k primární prevenci v mateřských školách

28. 11. 2019

ZLÍN - V návaznosti na Krajský plán primární prevence rizikového chování Zlínského kraje 2019 – 2027 připravil Zlínský kraj i v tomto roce krajskou konferenci k primární prevenci rizikového chování. VII. Krajská konference k primární prevenci rizikového chování pro mateřské školy se uskutečnila dne 25. listopadu 2019 ve Zlíně.

Prvních šest let v životě dětí je klíčových, proto s prevencí musíme začít už u těch nejmenších. To je důvodem aktivity Zlínského kraje - Odboru školství, mládeže a sportu, připravit pedagogy na práci s preventivními aktivitami, představit nové formy a metody tak, aby působení na děti bylo intenzivní, navazující a smysluplné. Začátek prevence je v mateřských školách.

Cílem krajské konference je pomoci mateřským školám pochopit souvislosti a principy uplatňující se v oblasti primární prevence již u dětí předškolního věku. Hlavními principy, které se v primární prevenci osvědčily, jsou provázanost, následnost, multidisciplinární spolupráce, kreativita, interaktivita.   

Lektory VII. Krajské konference k primární prevenci rizikového chování pro mateřské školy byli PhDr. Pavla Doležalová, Ph.D. s přednáškou „Trauma v dětském věku"; následně Mgr. Petra Sobková přiblížila účastníkům téma „Rodičem a učitelem 2.0 aneb digitální technologie a kyber" a na závěr vystoupil pan Zdeněk Patík s problematikou bezpečnosti silničního provozu.  

 

Zdroj: www.zkola.cz

Zpracovala: Šárka Kostková

-mg-5136-foto-jiri-balat.jpg
-mg-5143-foto-jiri-balat.jpg
-mg-5145-foto-jiri-balat.jpg
-mg-5150-foto-jiri-balat.jpg
-mg-5153-foto-jiri-balat.jpg
-mg-5156-foto-jiri-balat.jpg
-mg-5157-foto-jiri-balat.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny

  • Pondělí 8:00 - 11:00
  • Středa 8:00 - 11:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap