V Radě Zlínského kraje došlo ke změnám

23.4.2003

V Radě Zlínského kraje došlo ke změnám
ZLÍN – Personální změny v Radě Zlínského kraje schválilo jednání krajského zastupitelstva. Z rady byl odvolán dosavadní náměstek hejtmana Josef Mikeska (US-DEU), který zodpovídal za resort dopravy. Novým náměstkem hejtmana byl zvolen Jaroslav Drozd (ČSSD), který po Mikeskovi převezme právě kompetence v dopravě. Členkou rady zodpovědnou za oblast sociálních věcí a zdravotnictví se stala Ester Cvejnová (US-DEU), která tuto kompetenci převzala po již dříve odvolaném Jiřím Čunkovi (KDU-ČSL). Dalším náměstkem hejtmana se stal dosavadní člen krajské rady Michal Hanačík (US-DEU).

Rada se tak nyní skládá z devíti členů – hejtmana Františka Slavíka (KDU-ČSL), statutárního náměstka Libora Lukáše (ODS), dvou náměstků – Michala Hanačíka (US-DEU) a Jaroslava Drozda (ČSSD) a pěti členů rady – Vojtěcha Jurčíka (KDU-ČSL), Ester Cvejnové (US-DEU) Jiřího Němce (ODS), Jiřího Severina (ZHN) a Jaroslava Končického (ODS), který pracuje jako neuvolněný radní. Nově zvolení členové krajské rady budou pro výkon svých funkcí uvolněni od 1. května letošního roku.

Zastupitelstvo také zvolilo uvolněným předsedou výboru kontrolního a výboru zdravotního Zdeňka Szpaka (ČSSD).

Základní informace k dvěma novým členům krajské rady:

Náměstek hejtmana  Ing. Jaroslav Drozd má 51 let, je ženatý a má dvě děti. Bydlí v Bystřici pod Hostýnem, pracuje jako ekonom v soukromé sféře.

Členka krajské rady Ester Cvejnová má 48 let, je vdaná a má čtyři děti. Bydlí ve Vsetíně, pracuje jako vedoucí Naděje – stacionáře pro handicapované děti.

23. 4. 2003

Patrik Kamas, tiskový mluvčí