V okrese Uherské Hradiště byla zjištěna dvě ohniska nákazy britské mutace

6.6.2021
V okrese Uherské Hradiště byla zjištěna dvě ohniska nákazy britské mutace

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ke dni 6. června byla v obci Bánov v okrese Uherské Hradiště zjištěna dvě ohniska nákazy onemocnění COVID-19 s celkovým počtem 28 potvrzených případů. Laboratorní analýzou byla v tamní mateřské a základní škole potvrzena britská mutace onemocnění. Pozitivní vzorky PCR testu byly odeslány k celogenomové analýze do Národní referenční laboratoře.

„Díky dobré spolupráci personálu školy a hygienické stanice se nám podařilo ohniska včas objevit a zavést potřebná opatření. Jasně se tímto případem potvrzuje důležitost testování, musíme se k němu stavět zodpovědně až do posledního letošního školního dne," uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.
V mateřské škole bylo potvrzeno 17 nakažených osob. V Základní škole Bánov, která je spádovou a dojíždějí sem děti z obcí Bánov, Suchá Loz, Bystřice pod Lopeníkem a ze Starého Města, bylo k dnešnímu dni potvrzeno onemocnění COVID-19 u 11 osob. Krajská hygienická stanice Zlínského kraje zavedla ihned po prvním potvrzeném případu protiepidemická opatření a byly vytrasovány rizikové kontakty.
„Z důvodu nárůstu počtu onemocnění a vysokému riziku šíření nákazy v mateřské škole bylo Krajskou hygienickou stanicí 29. května vydáno rozhodnutí o mimořádném opatření. Školka je uzavřena. V pondělí a v úterý bude, po dohodě s ředitelem, nařízeno ředitelské volno v základní škole," informoval hejtman Radim Holiš.
Krajský hygienická stanice přistoupila k provedení PCR testů formou poolování v základní škole. Testování bude provedeno u dětí, žáků i personálu školy po zaškolení a instruktáži odbornými laboratorními pracovníky dne 8. 6. 2021.

6. 6. 2021

Soňa Ličková