V muzejní výstavě HLAVU VZHŮRU! FURT SE DE! se zabaví malí i velcí návštěvníci

1. 6. 2022

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo pro návštěvníky bohatý doprovodný program k výstavě HLAVU VZHŮRU! FURT SE DE! věnované malířce Marii Fischerové-Kvěchové, jejíž ilustrace zná prakticky každý z nás.

Výstava, vzniklá ve spolupráci s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze, nabízí v záplavě barev a vzorů ukázky díla Marie Fischerové-Kvěchové i pohled do života velké průmyslnické rodiny Fischerových. K vidění je tu i část  její rozsáhlé sbírky hraček.

„Jedním z nejčastějších témat obrázků této autorky byly děti, a tak logicky výstavu doprovází pestrý doprovodný program právě pro ně,“ říká Silvie Lečíková z obchodního oddělení muzea. „Naše lektorské oddělení připravilo opravdu pestrou paletu dílniček a hravých aktivit, které jsme doplnili besedami a komentovanými prohlídkami.“

Hned 1. června mohou děti od 4 let oslavit s rodiči i prarodiči Mezinárodní den dětí přímo ve výstavě a to s loutkovým divadlem a vlastnoručně vyrobenými loutkami. Program Děti sobě začne v 16 hodin a potrvá do 18 hodin. V 16 hodin proběhne komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou Blankou Petrákovou, při níž bude řeč třeba i o tom, jak velkou roli hrálo právě loutkové divadlo v rodině Fischerových.

Ve čtvrtek 9. června od 17 hodin je připravena beseda s názvem Marie Fischerová-Kvěchová a umělecký průmysl. Kurátorka výstavy Blanka Petráková si jako hosta pozvala jednu ze spoluautorek výstavy Andreu Březinovou z Moravské galerie Brno a povídat si budou o spolupráci malířky a ilustrátorky s uměleckým průmyslem včetně firem Baťa a Fatra.

V neděli 19. června od 10 do 12 hodin a od 14 do 16 hodin se děti v dílně pojmenované Auta, lodě, vlaky – pojeď s námi taky! mohou vydat na cesty do dalekých zemí, k moři i pod stromy do parku a vytvořit si vlastní krátkou animaci. Bude to hezká příležitost oslavit tak s tatínky Den otců. Zatímco se děti budou věnovat tvoření, pro dospělé je od 14 hodin připravena komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou.

Zajímavý program pro celou rodinu je připraven také v červenci, kdy se 14. července budou moci těšit na Krojovou dílnu a 28. července na program s názvem Moje hračky darebačky. Prázdniny si mohou rodiny s dětmi zpestřit také 4. srpna na Porcelánové dílně a 18. srpna na Květinové dílně.

Více informací na www.muzeum-zlin.cz.

 

Kontakt:

Ing. Silvie Lečíková                                                 

vedoucí obchodního oddělení

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

14|15 BAŤŮV INSTITUT

Vavrečkova 7040, Zlín

Tel. 734 769 971, e-mail silvie.lecikova@muzeum-zlin.cz

 

Ing. Alena Babicová

PR manažerka

14|15 Baťův institut, příspěvková organizace

14|15 BAŤŮV INSTITUT,

Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz

vystava-hlavu-vzhuru-furt-se-de-archiv-14l15-batuv-institut.jpg
tvoreni-ve-vystave-hlavu-vzhuru-furt-se-de-archiv-mjvm-ve-zline.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap