V Kroměříži a ve Vsetíně vznikla nová očkovací centra

  7.4.2021
V Kroměříži a ve Vsetíně vznikla nová očkovací centra

Očkování proti Covid-19 se z Kroměřížské nemocnice přesunulo na kroměřížské Výstaviště. Ve Vsetíně se nyní zájemci mohou očkovat ve víceúčelové hale Na Lapači. Dosavadní kapacity očkovacích míst v nemocnicích už byly nedostačující. Zlínský kraj zprovozní také další očkovací místa.

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nemocnice v Kroměříži a ve Vsetíně otevřely nová očkovací centra, do kterých se od úterý 6. dubna přesunula vakcinace všech skupin obyvatel. V Kroměříži se nyní proti Covid-19 očkuje v hale B Výstaviště Kroměříž, ve Vsetíně se očkování přesunulo do víceúčelové haly Na Lapači.

„Očkování v Kroměříži a ve Vsetíně dosud fungovalo v nemocnicích, ve kterých bylo možné za den naočkovat přibližně dvě stovky lidí. Nová očkovací místa umožní počet očkovaných zvýšit až na tisíc osob denně. Tímto se připravujeme na vyšší dodávky očkovacích látek,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Na novém očkovacím místě v prostorách kroměřížského Výstaviště bylo během prvního dne naočkováno více než 400 osob převážně z kategorie 70+. Vakcinační centrum bude tento i příští týden otevřeno včetně soboty od 7 do 19 hodin, poté se budou časy a dny odvíjet od počtu dodaných vakcín.

Provoz v úterý 6. dubna zahájilo také očkovací místo Na Lapači ve Vsetíně, které přivítalo první dvě stovky registrovaných zájemců o očkování. „Také toto očkovací místo je připraveno postupně navýšit počet očkovaných až na tisíc osob denně. Dosavadní kapacity vsetínské nemocnice toto neumožňovaly, nešlo tam již dodržovat rozestupy a zahlcené bylo i parkoviště u nemocnice. Přesun očkovacího místa byl tedy nevyhnutelný,“ doplnil hejtman Radim Holiš. Provozní doba očkovacího místa Na Lapači ve Vsetíně bude v pracovní dny od 7 do 15 hodin.

„Týmy z obou nemocnic odvedly skvělou práci na zprovoznění obou očkovacích center a poděkování patří všem, kdo budou zajišťovat jejich další provoz. Jsem přesvědčena, že i občané nově připravené zázemí pro očkování ocení,“ uvedla náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.

Další očkovací místo ve Zlínském kraji bude zprovozněno v uherskobrodském kině Máj v pátek 9. dubna. Nové očkovací místo bude v polovině dubna zřízeno také ve zlínské PSG aréně, kam se přesune vakcinace ze zlínské nemocnice.

K očkování proti Covid-19 je i nadále nutné se předem registrovat. Více informací k očkování zájemci najdou na webových stránkách Zlínského kraje v sekci Informace k očkování proti Covid-19: https://www.kr-zlinsky.cz/informace-k-ockovani-proti-covid-19-cl-5064.html

 

Zpracovala: Adéla Čuříková

Foto: archiv Kroměřížská nemocnice, archiv Vsetínská nemocnice

 

7. 4. 2021

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

hala3.jpg
hala4.jpg
hala5.jpg
hala8.jpg
hala9.jpg
hala11.jpg
vakcinacni-centrum-3.jpg
vakcinacni-centrum-o--sehnalova.jpg
vakcinacni-centrum.jpg
vakcinancni-centrum-4.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap