V krajské galerii se odehrají Poslední imaginární minuty lidstva

6. 10. 2022

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zve návštěvníky na doprovodný program k výstavě zlínského rodáka Petra Bařinky SUPER LAST MINUTE, který propojí výtvarné umění s divadlem, tancem a hudbou. Divadelní performance Poslední imaginární minuty lidstva se uskuteční ve dvou termínech - v neděli 9. října a v úterý 18. října vždy v 17 hodin.

 „Divadelní performance Poslední imaginární minuty lidstva v podání Kláry Chlud a Terezy Hubáčkové s hudebním provodem na křídlovku Vojtěcha Kozubíka má v návštěvnících vyvolat řadu otázek. Kde se stal ten okamžik? Co k němu vedlo? Jak to člověk mohl dopustit? Je vskutku zážitková éra o naplnění naší duše a osobnosti nebo jen nabaluje slupky imaginární osobnosti? Jak zabránit prázdnotě v její síle? Kde hledat ve světě možností a přeinformovanosti sebe sama?“ přibližuje Petr Nýdrle, který ve Zlíně působí jako pedagog, herec a režisér. Podílel se na řadě inscenací např. Baby – komedie o adolescentech. Ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně je to již druhá divadelní performance, kterou k výstavě připravuje. První byla na podzim roku 2021 k výstavě současného umění Zlínský salon mladých 2021: Země pod nohama. Kromě toho v galerii připravuje edukátorské programy pro školy i veřejnost, ve kterých prostřednictvím dramatických úkolů návštěvníky seznamuje s výtvarným uměním.

Výstava zlínského rodáka Petra Bařinky SUPER LAST MINUTE se odehrává ve fiktivní poslední minutě lidstva na naší planetě. „Titul výstavy navozuje čas dovolených. Zvláště těch, které jsou nabízeny na poslední chvíli pod označením Last minute. Přídavek super k poslední minutě zvyšuje intenzitu super výhodné nabídky. Autor ovšem neláká na prázdninovou dovolenou, ale na imaginární a strašidelnou cestu po (sebe)záhubě lidstva na planetě Zemi. Výstava ale nevede návštěvníky směrem k pocitu marnosti, spíše pomocí vtipu ukazuje, že není nutno se trápit nekonečně našimi soukromými katastrofami a kazit si pocit ze života, protože by se mohlo stát, že nasledující minuta bude koncem všeho lidského,“ představila výstavu její kurátorka z Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně Ladislava Horňáková.

Petr Bařinka (*1979 ve Zlíně) je multimediální vizuální umělec. Ve svém díle kombinuje zdánlivě naivní pohádkové prvky se závažnějšími tématy vztahujícími se k paměti, nevědomí, strachu, fantazii. Jeho tvorba využívá celou škálu aktuálních technik od malby přes sochařství, fotografii, film, až po digitální tisk a animaci. Neustále experimentuje s různými materiály a technikami.

Divadelní performance se bude odehrávat přímo v prostorách výstavy v grafickém kabinetu galerie, který má omezenou kapacitu. Pro zájemce byl proto spuštěn předprodej vstupenek. Samotná výstava bude k vidění ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 27. listopadu.

Více informací na www.galeriezlin.cz 

 

Kontakt:

Mgr. Šárka Michalíková

Public relations

Tel: 733 162 977, e-mail: sarka.michalikova@galeriezlin.cz

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín

 

Alena Babicová

PR manažerka

Tel: 736 505 513, e-mail: alena.babicova@14-15.cz

14|15 Baťův institut, příspěvková organizace

foto-vojtech-kozubik-performance-posledni-imaginarni-minuty-lidstva-archiv-kgvu.jpg
performance-posledni-imaginarni-minuty-lidstva-foto-archiv-kgvu-.jpg
performance-posledni-imaginarni-minuty-lidstva-foto-archiv-kgvu.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap