V kraji se otevírají nová očkovací místa, do terénu vyrazil také mobilní očkovací tým

24.8.2021

ZLÍNSKÝ KRAJ – Od úterý 24. srpna mohou zájemci o očkování proti onemocnění covid-19 využít tří nově otevřených očkovacích míst, která vznikla v obchodním centru Zlaté Jablko ve Zlíně, v obchodním centru Centro Zlín – Malenovice a ve Vizovicích na Masarykově náměstí. Na těchto místech mohou lidé podstoupit také preventivní testování antigenními i PCR testy.

„Snadná dostupnost očkovacích míst bez registrace zvýší proočkovanost v kraji, čímž pomůžeme předejít možným komplikacím v dalších měsících. Lidé se teď mohou naočkovat rychle a jednoduše třeba po rodinném nákupu,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Na nových očkovacích místech si mohou zájemci vybrat, zda chtějí být naočkováni vakcínou Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTech, u které je nutné přeočkování druhou dávkou, nebo vakcínou Jannsen od firmy Johnson & Johnson, u níž stačí jedna dávka.

Očkování lidem přiblížil také mobilní tým, který již v pondělí očkoval zájemce v Prostřední Bečvě a Rožnově pod Radhoštěm. „V Prostřední Bečvě se nechalo za dopoledne naočkovat 31 osob, v Rožnově v odpoledních hodinách mobilní tým naočkoval dalších 68 zájemců, což dokazuje, že lidé dostupnost vakcíny vítají,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

Mobilní tým v úterý 24. srpna vyrazil očkovat zájemce do Karolinky, ve středu 25. srpna zavítá do Valašských Klobouk a ve dnech 27. až 29. srpna bude očkovat zájemce z řad návštěvníků Barum Czech Rally Zlín.

Celkový počet podaných vakcín ve Zlínském kraji je k 23. srpnu 581 008, z toho 289 759 lidí už má ukončené očkování. Proti covid-19 se mohou očkovat lidé od 12 let. Další aktuality k očkování i testování najdete na stránkách Zlínského kraje: https://www.kr-zlinsky.cz/informace-k-ockovani-proti-covid-19-cl-5064.html

Zpracovala: Adéla Čuříková

24. 8. 2021