V kostelích v Kroměříži a ve Zlíně – Malenovicích o víkendu zazní Hromádkovo Requiem

24. 5. 2019

ZLÍNSKÝ KRAJ – Druhé uvedení skladby Requiem současného skladatele ze Zlínského regionu Miroslava Hromádky společně s díly A. V. Michny z Otradovic přednese komorní smíšený sbor CANTICUM CAMERALE a komorní orchestr z Kroměříže v sobotu 25. května v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kroměříži (v 16:00) a v neděli 26. května v kostele sv. Mikuláše ve Zlíně – Malenovicích (také v 16:00).

Koncerty se konají za podpory Zlínského kraje. Slavnostní světovou premiéru Hromádkova Requiem, která se uskutečnila ve Vizovicích v listopadu 2018 a byla publikem nadšeně přijata, navštívili také hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a radní pro kulturu Miroslav Kašný.

Podle Jany Lukášové, zpěvačky a předsedkyně komorního sboru Canticum Camerale, byla listopadová premiéra Hromádkova Requiem pro sbor, sóla a orchestr významným počinem nejen v rámci zlínského regionu, ale znamená i přínos pro současnou hudební tvorbu v oblasti takzvané vážné hudby.

Nyní – v opětovném uvedení – se s nastudováním díla mohou seznámit další zájemci.

Účinkují: CANTICUM CAMERALE, komorní orchestr Kroměříž, Bedřiška Ponížilová (soprán), Martina Vlčková (mezzosoprán), Štěpán Binar (tenor), Miroslav Hromádka (bas), na varhany a cembalo hraje Jiří Šon; sbormistr Miroslav Hromádka, řídí Jiří Kadavý.

 

cc-plakat-requiem-05-2019--003-.jpg« zpět

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny

ÚŘEDNÍ HODINY ZRUŠENY

Provoz podatelny

  • Pondělí 8:00 - 11:00
  • Středa 8:00 - 11:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap