V Integrované střední škole ve Valašském Meziříčí slavnostně otevřeli rekonstruovanou tělocvičnu

  21.1.2022
V Integrované střední škole ve Valašském Meziříčí slavnostně otevřeli rekonstruovanou tělocvičnu

Nákladem 38 milionů modernizoval Zlínský kraj během osmi měsíců tělocvičnu a sociální zařízení ISŠ – COP ve Valašském Meziříčí. Prostory pro sportovní aktivity neslouží jen škole, ale také veřejnosti.

VALAŠKÉ MEZÍŘÍČÍ - Integrovaná střední škola - Centrum odborné přípravy a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky ve Valašském Meziříčí uvedla do provozu nově rekonstruovanou tělocvičnu. Slavnostního otevření se za Zlínský kraj zúčastnila radní pro školství Zuzana Fišerová.

„Je velmi dobré, že nejen žáci školy, ale i široká veřejnost má díky této krajské investici příznivější podmínky pro sportování. Zvláště teď, po období mnoha omezení kvůli Covid-19, potřebujeme, aby se mládež vrátila ke sportovním aktivitám. Je to důležité pro všestranný vývoj dětí a dospívajících,“ řekla radní Zuzana Fišerová a zároveň podotkla, že rekonstrukce se uskutečnila zcela bez státních dotací a veškeré náklady ve výši 38 milionů korun zaplatil Zlínský kraj. „Národní sportovní agentura výrazně omezila dotace a za těchto okolností má každý ředitel náročný úkol zdůvodnit, proč právě jeho investiční záměr by měl mezi krajskými investicemi získat prioritu, když náš kraj zřizuje 99 škol a školských zařízen,“ sdělila Zuzana Fišerová.

Stavební úpravy trvaly 8 měsíců. Součástí investice bylo vybudování 4 šaten se sociálním zařízením pro žáky gastronomických oborů, kteří mají v blízkosti tělocvičny své dílny pro odborný výcvik, a zároveň zřízení menší posilovny. 

„Tělocvična i její zázemí byly ve velmi špatném technickém stavu. Bezmála padesát let neprošly rozsáhlejší úpravou,“ konstatuje ředitel školy Petr Pavlůsek, který si modernizaci tělocvičny vytyčil jako jeden z hlavních úkolů při svém nástupu do funkce.

Školní sportoviště má nyní nové rozvody, vzduchotechniku, vytápění, osvětlení i ozvučení, stejně jako samostatný vchod pro odpolední sportování veřejnosti a únikový východ. Nová je také dřevěná odpružená palubovka a světelná výsledková tabule s odpočítáváním času pro basketbalový útok. Díky dřevěnému obložení získal celý prostor příjemnou akustiku.

Starostu města Roberta Stržínka potěšilo, že školní tělocvična zůstane po skončení výuky i nadále otevřená sportující veřejnosti.

 

Zpracovala: Helena Mráčková (s využitím tiskové zprávy ISŠ –COP Valašské Meziříčí)

 

 

21. 1. 2022

Další informace:
Soňa Ličková
tisková mluvčí Zlínského kraje
577 043 190, 602 671 376
sona.lickova@kr-zlinsky.cz

 

foto-2.jpg
foto-3.jpg
foto-4.jpg
foto-5--1-.jpg
foto-7.jpg
img-6625.jpg

Rychlý kontakt

Zlínský kraj
třída Tomáše Bati 21
761 90 Zlín

telefonní seznam Zlínského kraje

Úřední hodiny Krajského úřadu Zlínského kraje

  • pondělí 8:00 - 17:00
  • úterý 8:00 - 15:00
  • středa 8:00 - 17:00
  • čtvrtek 8:00 - 15:00
  • pátek 8:00 - 13:00
Otevírací doba pokladny
IČ: 70 89 13 20
ID datové schránky: scsbwku

Vaše podněty a připomínky

Meteoradar ZKOLA.cz - Informační a vzdělávací portál Zlínského kraje Zlínský kraj - Východní Morava eBadatelna Zlínského kraje Otevřené brány juap